Mood 100 Tallinn Fashion Week’il

24. oktoober, 2014

eka100ts004-594x600Eesti Kunstiakadeemia tähistab saja aasta möödumist lokaalse kunstihariduse andmise algusest. Selle sündmuse auks toimub suurejooneline moevaatemäng, milles läbitakse ühe etenduse vältel terve moesajand.

„MOOD 100 on ühtaegu subjektiivne ja samas ka tagasivaadates üldisemaid olulisi muutusi interpreteeriv käsitlus möödunud sajandist. Meie etendus on audio-visuaalne tervik, mille loomisel on lisaks osalevatele moekunstnikele oma olulise panuse andnud foto- ja videokunstnik Mark Raidpere ning helilooja Markus Robam,“ lisab Anu Lensment, etenduse stilist ja osaleja.

Oma nägemust erinevatest kümnenditest esitavad Eesti Kunstiakadeemia moeeriala õppejõud Vilve Unt, Kalle Aasamäe, Marit Ahven, Anu Samarüütel-Long, Gea Promet, Kai Saar, Jaana Varkki, Anu Lensment, Anu Ojavee ja Eike Einama.

“See ei ole moeajaloo väljanäitus, vaid iga osaleja tõlgendus konkreetse kümnendi moemeeleoludest,” räägib idee autor Vilve Unt, Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna õppejõud ja üks osalejatest.

Etendus MOOD 100 toimub Tallinn Fashion Weeki raames reedel, 24. oktoobril algusega kell 21 Salme Kultuurikeskuses.

Tallinn Fashion Week on Eesti moe suursündmus, mille raames on kohalikel disaineritel võimalus oma loomingut asjatundlikule publikule näidata. Samal nädalal antakse välja ka Eesti moedisaini ihaldusväärseim auhind Kuldnõel.

Tallinn Fashion Week  

Neljapäeval, 23. oktoobril antakse välja kaks auhinda: Hõbenõel tähelepanuväärse arengu ja väljapaistva esinemise eest viimasel moeaastal ning Kuldnõel – tunnustus pikemaaegse ja läbimõeldud panuse eest moedisaini. Spetsiaalselt selleks õhtuks loodud kollektsioone esitlevad Hõbenõela nominendid Vassilissa Danavir, Marit Ilison ja Triinu Pungits ning Kuldnõela nominendid Lilli Jahilo, Kriss Soonik ja Kristina Viirpalu.

Žürii koosseisu kuulub ka EKA rektor Signe Kivi.

Moeetenduste põhiprogrammi ajakava: http://estonianfashion.eu/TFW14.html