Mood Performance Tants kuulutab välja kavandite konkursi

16. detsember, 2013

Mood-Perfomance-Tants 2013Sel hooajal 16. korda toimuv Lõuna-Eesti mastaapseim moeüritus kutsub disainereid üles esitama oma kavandeid, osalema oodatakse taaskord üksikloojaid ja meeskondi nii rõiva kui ka aksessuaaridisainis. Kavandikonkursi tähtaeg on 10. veebruar 2014 kl 16:00.

Kõik tööd vaadatakse esmalt üle MPT korraldajate poolt, žürii ette jõuavad ainult konkursi tingimustele vastavad tööd. Žüriisse kuuluvad: Aet Ollisaar (TKK tekstiili osakonna juhataja, tekstiilikunstnik), Kristina Paju (TKK moedisaini õppejõud, moedisainer), Triinu Pungits (moedisainer), Vallo Nuust (TKK rektor) ja Madis Liplap (TKK maaliosakonna meister, sisekujundaja). Parimad kuulutatakse välja 17. veebruaril.

MPT selleaastane teema on “Keha keel”, mis hõlmab nii moodi, tantsu, sporti, anatoomiat kui ka arstiteadust. Komisjon hindab isikupärast lähenemist ning oskust oma ideid arusaadavalt edasi anda. Kasuks tuleb uudsus, eri valdkondade liitmine, julgus ja eksperimenteerimisvalmidus. Tähelepanu soovitab komisjon pöörata ka materjalikasutusele: väga oodatud on näiteks kestliku moe projektid. Kollektsiooni kuuluvate komplektide arv peab jääma vahemikku 6 kuni 12, kavandeid saab esitada posti teel või tuues aadressil: Tartu Kõrgem Kunstikool Tekstiiliosakond, Mood-Performance-Tants 2014, Tähe 38b, 50103 Tartu. Selgi korral on lisaks kevadel saabuvale finaalile ees ootamas mitmed põnevad eelüritused, mis seovad moega muid valdkondi.

MPT eesmärk on tuua avalikkuse ette uue põlvkonna disainitalente, kellest nii mõnigi varsti vanadele tegijatele kanna peale astub. Ühendades endas erinevaid kunstivaldkondi, pakub MPT publikule eelürituste ja etenduse näol moepiire mitmeti avardavat elamust. Samuti kaasatakse külalisdisainereid nii Eestist kui ka välismaalt.

Mood Performance Tants sai alguse Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite intsiatiivil ning seda korraldavad Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased-vilistlased koostöös teiste koolide tudengite ja noorte professionaalidega.
https://www.facebook.com/moodperformancetants

Küsimused ja kontakt:
mpt@artcol.ee

MPT 2014 Konkursi tingimused

1. Osaleda võivad nii üksikud disainerid kui ka meeskonnad.

2. Osalemiseks on vaja esitada kavandid tervest kollektsioonist. Kollektsioon võib olla nii rõiva kui ka aksessuaaridisainis.

3. Kollektsioonis peab olema 6-12 komplekti.

4. Kavandid peab esitama A4 formaadis ning iga komplekt eraldi lehel. Tehnika on vaba.

5. Vähemalt kahest valmis komplektist peab esitama ka A4 foto – vajadusel võib lisada fotosid detailidest, vabas formaadis.

6. Eraldi lehele tuleb lisada lühikirjeldus kollektsiooni kontseptsioonist – kollektsiooni pealkiri, visioon, inspiratsioon ja sõnum. Inspiratsiooni kirjeldusse võib lisada ka visuaalset materjali (kollaaž).

7. Soovituslik on lisada materjalinäidised või nende kirjeldus.

8. Samad materjalid (fotod/kavandid) üles laadida ka veebis kollektsiooni nime all, allalaadimislink saata meeskonnale meiliaadressil mpt@artcol.ee hiljemalt 10. veebruar kl 23:59.

9. Lisa eraldi ümbrikus täidetud personaalinfo leht autorite kohta. Kui tegemist on meeskonnaga, siis tuleb valida üks autoritest oma kontaktisikuks ning märkida tema nimi eraldi. ümbrikus olev informatsioon peab olema selgelt loetav.

10. MPT etenduse lavastus on terviklik lahendus vastavalt kollektsioonidele ja lavastaja nägemusele.

PS! Konkurss toimub anonüümselt. Autori(te) andmed peavad olema esitatud eraldi ümbrikus. Kavanditel, ega muudel paberitel ei tohi olla vihjeid autori(te) kohta. Anonüümsuse klausi rikkumine tähendab automaatset diskvalifikatsiooni.

MPT 2014 tagab konkursil välja valitud kollektsioonidele abi modellide otsimisel, professionaalse meigi- soengu teenuse, abi kingade laenutamisel, etenduse lavastuse ja meediakajastuse.

Kavandite viimane laekumistähtaeg on 10. veebruar 2014 kell 16.00

Kõik tööd vaadatakse esmalt üle MPT korraldajate poolt, žürii ette jõuavad ainult konkursi tingimustele vastavad tööd. Komisjoni otsus selgub tähtajast järgneva nädala jooksul.

Kavandid saab esitada posti teel või kohale tuues aadressil:

Tartu Kõrgem Kunstikool
Tekstiiliosakond
Mood-Performance-Tants 2014
Tähe 38b
50103 Tartu