Narva kunstiresidentuuri projekt seob kunsti ja videomängude maailmaid

19. jaanuar, 2022

Mitmetahuline näituste ja ürituste projekt “VGA” (“Video Games & Arts”) sündis LVLUp! muuseumi, kunstikuraator Juhan Soometsa ja Narva kunstiresidentuuri koostöös. Projekt seob kunsti ja videomängude maailmaid. Residentuuri keldrikorrusele lõi videomängude muuseum „LVLup!“ oma interaktiivse pesa, kus saab Dendy ja Super Mario kambas ennast 1990-te hämaratesse mängutubadesse unustada. 

Esimese korruse galeriisaalides rullub lahti aga kaasaegse kunsti näitus “Näotus”, kus mõtestatakse videomängumaailm ümber ja antakse sellele uusi tähendusi. Juhan Soometsa kureeritud väljapanekus on Oleg Frolovi (RU), Alexei Gordini, Anna Shkodenko, Henri Hüti, Danel Kahari, Mihkel Kleisi, Raul Kelleri, Kaspar P. Loiti ja Denisa Stefanigova (CZ) tööd.

Väljapanekud on avatud 10. aprillini:  kunstinäitus “Näotus” on avatud K–P kell 14.00 – 18.00, videomängude muuseumi “LVLup! WarpRoom” saab külastada  K–P kell 14.00 – 21.00. Kaasa sussid! Vaata täpsemalt: www.nart.ee/et/vga

 Laupäeval osales Narva kunstiresidentuuri “VGA” projekti avamisel ligi 200 inimest.  Fotod näitusest Anastassia Volkovalt ja avamisest Saara Mildebergilt.

Projekt toimub Briti Nõukogu programmi People to People Cultural Engagement raames.