Narvas avatakse pidulikult multimeediakeskus OBJEKT

23. jaanuar, 2020

Narva OBJEKT on juba pikalt liikunud selle poole, et olla valmis avama loomeinimestele, ettevõtjatele ja idufirmadele oma uksed. Kuigi OBJEKT on erinevas valmidus-staadiumis ruumides juba üritusi korraldanud, avatakse multimeediakeskus pidulikult 24. jaanuaril.

OBJEKT on mitme aasta jooksul koondanud enda ümber piirkonna loomingulisi kogukondi nagu Creative Narva, Teatrikus, häkatonide sarjad ja palju põnevaid projekte.

OBJEKT on kaasaegne hub, mis pakub koostöötamise ruumi, multimeedia tehnilist infrastruktuuri ning tugiteenuseid vabakutselistele, idufirmadele, väikestele ja suurtele ettevõtetele Euroopast, Venemaalt ja isegi USA-st.

OBJEKT pakub kaasaegset ja mugavat koostöökeskust, kus asukatele on kasutada ülikiire internet, nõupidamiste- ja kontoriruumid, kaks kööki ning ainulaadne multimeedia keskus, visuaalse meedia tehnoloogiate õppimiseks, arendamiseks ja demonstreerimiseks. Multimeedia keskuses on sobivad tingimused tele- ja filmitööstusele, animatsiooni, virtuaal- ja liitreaalsuse, keeruliste graafiliste lahenduste ja küberspordi jaoks ning pakutakse digitaaliseerimislahenduste arendusplatvormi turismi, meditsiini ja tööstuse jaoks.

Tegelikult töötab organisatsioon loomemajanduse arengu valdkonnas juba enam kui kolm aastat ja on selle aja jooksul ellu viinud mitmeid projekte: Creative Narva, Teatrikus, ürituste sarja „Loomemajanduse teeõhtud“, mis on korraldatud koostöös Loov Eestiga, Tallinna loomeinkubaatori ja teiste Eestis tegutsevate loomemajanduse tugistruktuuridega. Ka esimene venekeelne häkaton, mille viis läbi OBJEKT Narvas, jääb üheks suurematest häkatonidest Eestis. Need ja mitmed teised OBJEKTi tiimi initsiatiivid toetavad ka kohaliku startup kogukonda, millele loob kindlasti lisavõimalusi ka sel aastal avatud StartupEstonia Ida-Virumaa kontor.

“Nii aktiivselt oli keeruline ilma oma ruumita tegutseda, oli vaja kohta, kus kokku saada, arutada, töötada ning tutvuda uute inimestega. Sellepärast alustasime kolm aastat tagasi sellise pidepunkti planeerimisega, mis viiski OBJEKTi – koostöö-ja multimeediakeskuse – valmimiseni,” kommenteeris ruumide avamist OBJEKTi tegevjuht Jana Budkovskaja. “Suurt rõõmu teeb, et tänu arendusprogrammidele ja -üritustele – Creative Narva, TV Beats, Teatrikus ja teised – on ka tekkinud piirkonda uusi ettevõtjaid kas kohalike inimeste eestvedamisel, või peavad meie kogemusi vääriliseks ja soovivad Narva Loomeinkubaatoriga liituda ka ettevõtjad väljastpoolt maakonda. Otse loomulikult soosib seda ka OBJEKT ise – meil on ju ägedad ruumid, tehnika ning seltskond,” jätkas Jana Budkovskaja.

Loomeinkubaator ehk hub OBJEKT töötab Narvas, aadressil Linda 2c ja võtab juba vastu külalisi ja ettevõtjaid. OBJEKTi koostöökeskus on kõige mugavam ja uuendusmeelsem koht töötamiseks Narvas. Eelkõige on see asendamatu ja täiesti esimene taoline töökoht kohalikele vabakutselistele, turistidele ning digitaalsetele ettevõtjatele.