Narvas korraldavad fotokunstnikud noortele rahvusvahelist fotograafia töötuba “Kaasaegsed autoportreed”. Esitlus sel reedel.

24. juuli, 2013

Narvas korraldavad fotokunstnikud Marge Monko, Laura Toots ja IvetaVaivode noortele rahvusvahelist fotograafia töötuba “Kaasaegsed autoportreed”. Tulemusi esitletakse sel reedel.

Reedel, 26. juulil esitletakse Narvas näitusena rahvusvahelise fotograafia-alase töötoa “Kaasaegsed autoportreed” tulemusi.  Töötoas osalevad lisaks kohalikele noortele kunstitudengid Soomest, Iirimaalt, Rootsist ja Lätist.  Rahvusvahelise töötoa peakorraldaja on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond ja juhendajad fotokunstnikud ja õppejõud Marge Monko, Laura Toots ning Läti fotokunstnik Iveta Vaivode.  Töötoas loodud teosed avalikustatakse Narva kolledži õppehoones.

 Kursus leiab aset rahvusvahelise projekti Contemporary Self-Portraits “Kaasaegsed autoportreed”) raames, mida toetab Euroopa Kultuurifond. Eesti Kunstiakadeemia partneriteks on Turu Kunstiakadeemia, Dublini Kunsti- ja Disainiakadeemia, Läti Rahvusvaheline Fotograafia Suvekool ISSP ja Umeå Kunstimuuseum. Iga partnerinstitutsioon korraldab autoportree-teemalisi töötubasid nii kunstitudengitele kui valitud sihtrühmadele.  Projekti *Contemporary Self-Portrait* eesmärk on tekitada läbi autoportreede pildistamise rahvusvahelist dialoogi ning piirideülest koostööd kunstnike-, tudengite- ning erinevate Euroopa maade vahel.

“Narva linn on tuntud põneva ajaloo ja soodsa asukoha poolest, ent kunsti- ja kultuurivahetus teiste Eesti regioonidega on siiani olnud pigem tagasihoidlik. Kavandatav töötuba võimaldab kunstiakadeemiate tudengitel tutvuda sealse linnakeskkonna ja eluoluga, Narvast pärit õpilased saavad omandada uusi oskusi töötoas, mida juhendavad professionaalsed kunstnikud ja õppejõud, ” selgitab EKA fotograafia dotsent Marge Monko.

Iveta Vaivode poolt juhendatud kursus keskendub autoportreede abil kohalikule sotsiaalsele ja kultuurilisele kontekstile ning geograafilisele eripärale Narvas.

Projekti raames toimus möödunud kevadel kaks töötuba, kus osalesid EKA Vabade kunstide teaduskonna tudengid (juhendaja Wilma Hurskainen Soomest) ja täiskasvanud õppijad (juhendaja Marge Monko).