Narvas peetakse Soome päevi 2016

02. detsember, 2016

7.-11. detsembrini Narvas toimuvad Soome päevad 2016 pakuvad mitmekülgset programmi: haridusseminarist spordiharrastuseni, investeerimiskonverentsist ingerisoomlaste kontserdini ja veel palju muudki. Soome päevi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos partneritega.

Soome päevade idee kasvas välja 2016. aasta sügisel toimunud Põhjamaade kultuurinädalast Ida-Virumaal, mida korraldas Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis. „Kultuurinädal läks väga edukalt ja tõestas meile, et huvi Põhjamaade kultuuri vastu on Kirde-Eestis suur. Miks mitte tutvustada korra aastas lähemalt ühe Põhjamaa kultuuri?“ avab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Christer Haglund Soome päevade idee tagamaid. „Soome tundus esimese valikuna igati loogiline, kuivõrd tegu on riigiga, mis 2016. aastal on Põhjamaade Ministrite Nõukogu eesistujariik ning seega oluline Põhjamaade koostöö suunaja. Samuti mäletavad paljud ehk Soome päevade traditsiooni Narvas selle aastatuhande algusest.“

“Narva on Soomele ajalooliselt tähtis põhjamaine linn Ingerimaa lähedal. Ida-Virumaa on aga eriti tähtis just majandusliku ja kultuurilise koostöö mõttes. On suurepärane võimalus alustada Soome 100 juubeliaasta tähistamist ka Narvas ning seda niivõrd mitmekülgse programmiga”, tõdeb Soome suursaadik Eestis, Kirsti Narinen.

Soome Instituut toob Narva enamiku filmidest ning Marimekko disaininäituse. „Tahame näidata kõige paremat, mis soome kultuuril on pakkuda. Eriti hea meel on mul selle üle, et Narva publik näeb värsket rahvusvaheliselt pärjatud filmi „Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus“. Äsja ka Soome riikliku kultuuripreemia võitnud film linastub Apollo kinos Astri 9.12 kl 19,“ rõõmustab Soome Instituudi juhataja Anu Laitila.

Soome päevade programmist leiab mahuka filmiprogrammi Apollo kinos Astri ning ingerisoomlaste laulu- ja tantsukontserdi, aga ka Soome toidu degusteerimise Narva rahvamajas. Kunsti- ja disainihuvilisi rõõmustab näitus ”Marimekko – Soome disainiklassika” Narva kunstiresidentuuris, mida täiendab Soome suursaadiku, proua Kirsti Narineni Marimekko kleitide kollektsioon. Ärilisi suhteid edendab TÜ Narva kolledžis toimuv Ida-Virumaa investeerimiskonverents ning oma uksed avavad kõigile huvilistele Soome osalusega ettevõtted: Fortaco ja Hanza Mechanics Narva tehased, ASKO/SOTKA ning PRISMA poed. Haridus- ja noorsootöötajatele tutvustatakse Soome kõrgetasemelise hariduse ühte metoodikat seminaril “Õppija individuaalse arengu toetamine projektipõhise õppeprotsessiga” TÜ Narva kolledžis. Professionaalsete treenerite käe all saab õppida eht-Soome spordiala – kepikõndi. Soome päevad lõpetab soomekeelne jumalateenistus Narva Aleksandri Suurkirikus, pärast mida pakutakse külalistele traditsioonilist kirikukohvi.

Narva Soome päevi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Narva esindus koos Soome suursaatkonna, Narva aukonsulaadi, Soome Instituudi, Ida-Viru maavalitsuse, TÜ Narva Kolledži, Fortaco OÜ Estonia, Narva Ingerisoomlaste seltsi, Vestifex OÜ, Narva Kunstiresidentuuri ja Narva Gate OÜ-ga.

Tutvu Soome päevade 2016 programmi  ja kavaga.