Natalie Mets: Rahvusvahelisel tasandil ei ole teadlikkus Balti riikide muusikast eriti kõrge

15. august, 2013

Natalie-1200Läti suuruselt kolmandas linnas – Liepajas on vahemikus 12.-18. august üheskoos 18 muusikatalenti kolmest Balti riigist, et nädala jooksul koostöö vormis muusikat luua. Kogunemine toimub nime all Baltic Trail ning on initsieeritud Läti elektroonilise muusika plaadifirma juhi Kristaps Pukits poolt ning korrladatud koostöös Leedu elektroonilise muusika organisatsiooni Renegades of Bump ning Eestis baseeruva Baltikumi muusika ekspordi- ja turundusplatvormiga The Baltic  Scene. 

Kogunemise põhilised eesmärgid on soodustada Eesti, Läti ja Leedu andekate noorte muusikute vahelise suhtluse ja koostöö tekkimist ning Balti riikide ja ülejäänud maailma teadlikkuse kasvu siinsest kirevast ja võimekast muusikaväljast. Sündmus on planeeritud korduma regulaarselt. 

Baltikumi muusika turundus- ja ekspordi platvormi The Baltic Scene eestvedaja Natalie Mets: “Eestis, Lätis ja Leedus on tõesti arvukalt omanäolisi, originaalsete ideede väga anderikkaid noori heliloojaid ja produtsente. Praeguse ajani ei ole rahvusvahelisel tasandil teadlikkus Balti riikide muusikast eriti kõrge. Samuti ei ole kolme riigi omavaheline suhtlus üleliia tihe ning Baltic Trail on kokku kutsutud mõlema fakti muutmiseks.” 

Nädala aja peale on muusikutel kokku 45 tundi intensiivset stuudioaega, töötatakse kolmestes gruppides ning iga stuudiosessiooni lõppprodukt on esitamisküps muusikapala. Lugude esimene avalik esitus toimub 16.augustil Liepajas Fire Baris, 17.augustil esinevad 18 muusikut Leedus, Palangas Surf Camp festivalil ning 19.augustil Riias showcase vormis Kanepes Kulturs Centris. Lisaks saab esimesi loomisprotsessis valminud lugusid kuulata Rietumu Radio vahendusel 15. ja 16. augusti õhtul kell 19.00 algavas Baltic Trail erisaates. Kogunemise lõppedes valitakse materjali seast välja lood, mis antakse välja ning levitatakse internatsionaalselt The Baltic Scene plaadifirma poolt.

“On täiesti hämmastav, kui suurepärast ja kvaliteetset materjali suutsid grupid esimese viie tunniga produstseerda. Lisaks sellele, et pärast esimest päeva on maailma muusika fonoteek kuue suurepärase loo võrra rikkam on osavõtjad juba kokku leppinud koostöö jätkamises tulevikus ning Eesti produtsent Firejose ning Leedust päris Wasted Gaze jätkavad tööd, et välja anda ühine EP. Korrldajana luban, et teen omaltpoolt kõik, et siinsed suurepärasused võimalikult paljude inimesteni jõuavad. ” kommenteerib Natalie Mets.

Osalejad:
Eesti : Kask, Sander Mölder, Tommy Cash, Lauri Lüdimois , Firejose
Läti : Tenda, Uppfade, Edgars Zilde, Niklavz, TVMaskava, Ashnikko
Leedu : Fingalick, ba., Wasted Gaze, Cherry on Top, Justicious, Munpauzn

Baltic Trail on FB: https://www.facebook.com/baltictrail

The Baltic Scene: http://www.thebalticscene.eu/

Dirty Deal Audio: http://dirtydeal.lv/audio/

Renegades of Bump: http://renegadesofbump.bandcamp.com/