Neljandal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi rekordarv töid

16. mai, 2011

altReedel, 13. mail Newtoni kohvikus peetud Tartu noore kunsti oksjonil „Best of…“ müüdi 48st enampakkumisel olnud tööst 30 kokku 2850 euroga. Kõige kallimalt müüdi Kiwa teos „Kodus“, mille oksjonipidaja Georg  Poslawski hüüdis välja alghinnaga 100 eurot, kuid mis lõpuks müüdi 340 euroga. See oli Tartu noore kunsti oksjoni ajaloo kõige kallim ost.

Ka oksjoni ainsa skulptuuri, Teet Suure „Kaisukaru“ hind tõusis mitu korda − 60 eurolt 200 euroni. Hind tõusis oluliselt ka Kristi Tammiku tööl
“Sadam”, mille alghinnaks oli kunstnik märkinud 100 eurot, kuid mis lõpuks müüdi 255  euroga, ja Margus Loki tööl “Luhtaläinud demonstratsioon”, mille hind kasvas kunstniku märgitud  40 eurolt 130 euroni.

Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul võib seekordsel oksjonil pakkujaid iseloomustada kui teadlikke kunstiostjaid. „Seekord oli vähem nn impulssoste ja rohkem teadlikke pakkumisi, mida iseloomustab ka mõne töö puhul rohke pakkujate hulk. Müügiks läksid ka väga hästi ruumilised objektid nagu näiteks okastraadist kaisukaru või taaskasutatud materjalidest valminud lühter,“ sõnas Oreškin. Oksjonil müümata jäänud töödele ostjate leidmisele aitab loomemajanduskeskus Raul Oreškini sõnul kaasa.

48-st oksjonil müüki läinud tööst leidis omale uue omaniku 28. Kaks tööd, mis jäid oksjoni raames müümata, leidsid endale uue omaniku kohe pärast oksjonit − kunstniku ja ostja vahelise kokkuleppe tulemusena. Seega õnnetus kokku müüa 30 tööd, mis on kõigi aegade rekord.

Eelmisel, 2010. aasta oktoobrikuus peetud oksjonil läks müüki 17 tööd ja neist õnnestus ära müüa 14.

Järjekorras juba neljandale Tartu noore kunsti oksjonile ja sellele eelnevale näitusele esitati aprillikuu alguses 120 tööd 57 kunstnikult, millest ekspertkomisjon valis oksjonile välja 48 tööd 35 kunstnikult.

Järgmine juba traditsiooniks saanud Tartu noore kunsti oksjon toimub oktoobris 2011.

Vaata oksjoni fotosid Facebookis