Neljapäeval toimub 21. Tartu noore kunsti oksjon

09. oktoober, 2019

Neljapäeval,  10. oktoobril kell 18 toimub kahekümne esimest korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 84 värsket kunstiteost 72 erinevalt kunstnikult. Enampakkumine toimub nii loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) kui samaaegselt ka Osta.ee keskkonnas. 

Meelelahutuslikku õhtut juhib Reigo Kuivjõgi. Oksjonile registreerimine ja osalejatele numbrite jagamine algab kell 17.30, pakutakse suupisteid ja veini.

Oksjonile valitud 84 töö alghinnad ulatuvad 0,1 eurost 1500 euroni. 84-st oksjonile valitud tööst läheb saalioksjonil müüki 53 tööd ja samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s 31 tööd. 

Oksjoni konsultandi Reigo Kuivjõgi sõnul on harva noore kunsti oksjonil väljas nii palju töid. “Usun, et igaüks leiab siit endale midagi sobivat. Tark on tulla oksjonile kohale, et meelepärane töö kindlalt endale saada,” julgustas Kuivjõgi. 

Oksjonitöödest on valminud ka videod, kus töid tutvustavad kunstiteadlane Indrek Grigor, Tartu Kunstimuuseumi juhataja  kohusetäitja Joanna Hoffmann ja koordinaator Kristlyn Piier. Videod valmistas visuaalkunstnik Andres Keil. 

Kokku esitati seekordsele oksjonile 287 teost 129-lt noorelt kunstnikult. Suurema osa valitud teostest moodustavad maalid, aga on ka graafikat, digitaalset kunsti ja üks installatsioon Timo Tootsilt. Mitme teosega on esindatud Kristel Sergo, Regina-Mareta Soonsein, Madli Lavin, Edgar Tedresaar, Vahram Muradyan, Margus Kontus, Birgit Kaleva, Maik Kalberg ja Alexei Gordin. 

Teostega saab kuni 9. oktoobrini tutvuda kohvikus Spargel (Kalevi 13), Kalevi 17 ruumides, noore kunsti oksjoni kodulehel (www.noorkunst.ee/kataloog) ning Osta.ee keskkonnas. 

Viimased Tartu noore kunsti oksjonid on olnud väga edukad – kunstihuvilised on ära ostnud suurema osa töödest. Eelmise aasta oktoobris toimunud oksjonil müüdi 68-st enampakkumisel olnud tööst 60 ning sel kevadel, maikuus toiminud oksjonil müüdi 79-st tööst 73. 

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte, kuni 40-aastaste, kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile. 

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda. 

Oksjon Facebookis.

Fotol oksojoninäitus. Foto: Lilian Lukka