Neljapäeval toimub kahekümnes Tartu noore kunsti oksjon

14. mai, 2019

Neljapäeval, 16. mail algusega kell 18 toimub kahekümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 79 tööd 66 kunstnikult. Enampakkumine toimub nii Tartu loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) kui samaaegselt ka osta.ee keskkonnas.

Meelelahutuslikku õhtut juhib Reigo Kuivjõgi. Oksjonile registreerimine ja osalejatele numbrite jagamine algab kell 17.30, pakutakse suupisteid ja veini.

Oksjonile valitud 79 töö alghinnad ulatuvad 10 sendist 1450 euroni. Kõige väiksema alghinnaga töö, Vahram Muradyani teos „„n5“  from the series „Drinks““ on Osta.ee veebioksjonil praeguseks teinud läbi juba rohkem kui 2000-kordse tõusu ja jõudnud 10-sendisest alghinnast 210 euroni.

Oksjoni konsultandi Reigo Kuivjõgi sõnul on selle oksjoni tööde valik juubelioksjonile kohaselt põnev. „Valikus on sobivaid töid väga laia maitsega kunstiostjatele. Loodame, et tuleb taas aktiivne paljude pakkumistega oksjon,“ lisas Kuivjõgi.

Varem oksjonil hästi müünud kunstnikest on ka seekord esindatud Liisi Örd, Madli Lavin, Madis Oru, samuti eelmisel oksjonil ajalugu teinud tänavakunstnik Edward von Lõngus ja rahvusvahelise kaliibriga noor visuaalkunstnik Mihkel Ilus.

Oksjonitöödest on valminud ka videod, kus maale tutvustab kunstiteadlane Indrek Grigor. Videod valmistas Andres Keil.

Kahekümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile esitati rekordarv töid – 300 teost 146-lt noorelt kunstnikult. Oksjonile valis komisjon 79 tööd, millest 57 läheb müüki saalioksjonil ja 22 samal ajal toimuval veebioksjonil Osta.ee-s.

Teostega saab kuni 15. maini tutvuda kohvikus Spargel (Kalevi 13), Kalevi 17 ruumides ning osta.ee keskkonnas.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Facebooki üritus