New Yorgi fotofestivali direktori Sam Barzilay loeng ja Tallinna Fotokuu 2013 eritrükise esitlus

16. oktoober, 2013

photovillexxk 1 webTeisipäeval, 22. oktoobril kell 15 tutvustab Kunstihoones New Yorgi Photoville nimelise fotofestivali direktor, galerist ja kuraator Sam Barzilay enda algatatud festivali ning fotograafide võimalusi oma loomingu nähtavaks tegemiseks rahvusvahelises kunstimekas. Üritus toimub sarjast “Rahvusvaheline fookus”, kus külaliskuraatorid ja -kriitikud tutvustavad oma kodulinnade kaasaegse kunsti välja.

 

Festivali juhtimisele lisaks on Barzilay United Photo Industries nimelise organisatsiooni ja galerii asutaja, kes kuulub mitmete tuntud fotoauhindade žüriidesse nende hulgas Prix Pictet, Les Rencontres d’Arles ning New York Photo Awards. 

Nädalase Tallinna visiidi jooksul osaleb Barzilay ArtProof Noore Fotokunstniku Stipendiumi zhürii töös ning tutvub kohalike fotograafide loominguga. Stipendiumi võitja saab lisaks näitustele Eestis kutse osaleda oma töödega 2014. aasta sügisel toimuval Photoville festivalil, mille rahvusvahelisi fotograafe tutvustav programm hõlmab kahe nädala jooksul lisaks näitusele loenguid, töötubasid ja esitlusi. Tänavune Photoville lõppes 29. septembril ning seal osales 250 fotograafi üle maailma 47 näituse ja installatsiooniga. ArtProof stipendiumi võitja kuulutatakse välja 24. oktoobril Fotokunstimessi avamisel.

Sündmusel esitleb Fotokunstnike Ühendus (Foku) fotokuu eritrükist, mis sisaldab lisaks Tallinna ja Tartu näituse kataloogidele postkaarte 24 messil osaleva kunstniku teoste reprodega. Eritrükise tiraazh on 300.