Nokia disainerid tulevad Eestisse

21. september, 2011
altDisainifestival Disainiöö raames viivad Nokia disainerid esmakordselt Eestis läbi Nokia tootedisaini töötoa.
Eestisse saabub meeskond Nokia tootedisainer Anton Fahlgreni juhtimisel ja kohal ka päevakangelane ise: peatselt Eestis müügile tulev Nokia N9.

”Telefoni kujunemislugu poeletile jõudmiseni on aeganõudev ja keeruline. Nokia disainerid on uue Nokia N9 nimel pannud mängu kõik oma parimad oskused ja tulemus räägib enda eest. Neljapäeval tutvustavad disainerid oma tööprotsessi ka meie disainihuvilistele,“ selgitas Disainiöö töötoa läbiviimise tausta Nokia Eesti turundusjuht Ülle Rohtla.

Töötuba toimub neljapäeval, 22.septembril algusega kell 12 festivali keskuses – Nokia lounge’is, asukohaga Rotermanni kaubamaja I korrusel. Töötoas osalemine on tasuta kuid vajalik on  eelregistreerimine. Registreeruda saab aadressil
kirke@disainioo.ee.

”Disainiöö festivali raames soovime harida Eesti disainihuvilisi ning tuua nendeni ka uudsed arengud mujalt maailmast. Nokia tootedisainerite meeskonna poolt läbiviidav töötuba on kahtlemata üks festivali enim oodatud sündmustest,’’ lisab Disainifestival Disainiöö peakorraldaja Ilona Gurjanova.

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö toimub 16.-25.septembril Tallinnas. Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb 2 aasta jooksul kokku 6 linna – Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule.

Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Kavasse kuuluvad rahvusvahelised disaininäitused, konkursid, erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, võrgustumiseks loodud Disainiööklubi, moeetendused ja palju muud. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.

Lisainfo töötoa kohta:

http://www.disainioo.ee/et/sisu/nokiattuba.html

Lisainfo Disainifestival Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF… kohta: