Noore kunsti oksjoni visuaalse identiteedi konkursi võitis loominguline kolmik Vaglavaip

11. märts, 2013

lmk-logoTartu noore kunsti oksjoni visuaalse identiteedi konkursi võitis loominguline kolmik Lauri Särak, Daniel Levi Viinalass ning Elmo Soomets, kes tegutsevad ühisnimetuse Vaglavaip all. Konkursile esitati kokku 35 kavandit 28 osalejalt.

Konkursi komisjoni kuulunud Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna juhataja Jaanus Eensalu sõnul oli esitatud tööde tase kõrge ja stiililine eriilmelisus lai: “Tundub, et Eesti graafilise disaini parimad noored tormlesid kõik koos loomemajanduskeskusse ideed, kavandid, tööd näpus ja tekitasid talviselt must-valges Tartus värvirikka graafilise disaini uputuse. Esitatud tööde hulgas oli kõike, mida saab ja võib tänapäeval graafilises disainis luua või moodustada.” 

Lauri Säraki, Daniel Levi Viinalassi ja Elmo Soometsa võidutööd nimetas Jaanus Eensalu kolme peaga kuningaks: “Jõuline kasutusviis postmodernses ühiskonnas, kus teadmine muutub funktsionaalseks tarbimiseks. Võidutöö eeliseks on arenguavatus ja uute baasmudelite loomise jätkusuutlikkus, mida saab kergesti muuta visuaalse identiteedi kontekstis süsteemiks, nt viipekeel. Tasakaalus tekst ja graafika loovad koosluse ja hästi mõistetava terviku. Fokuseeritud käed, mis võimaldavad näha valget ristkülikut ehk loomeprotsessi algust või siis vihjet ristkülikule väljendamas puhast esteetilist rikkust. Õnnitlused kolme peaga kuningale, kes on suutnud oma visuaalse identiteedi varjatud tähenduse lahti pakkida ning suudab sellega toetada ja väljendada noorte kunstnike taieste müüki.“ 

Võidutöö: http://www.lmk.ee/static/users/oksjonilogo_vaglavaip.jpg 

Tugevaimaks konkurendiks võidutööle oli filmi- ja fotokompaniid Pimik esindava Hanna Laura Metsma kavand “Malevitš”. Komisjon märkis ära ka kommunikatsioonibürood Vaikus esindava Kristiina Rosina kavandi “Põrsas” ning Mihkel Teemaa ikoonilise stencilkunstile viitava kavandi. 

Konkursiga välja valitud visuaalset identiteeti ja selle edasiarendusi hakatakse alates sellest kevadest kasutama kõigi järgnevate Tartu noore kunsti oksjonite korraldamisel. 

Noore kunsti oksjoni visuaalse identiteedi konkursi komisjoni kuulusid Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna juhataja Jaanus Eensalu, disainer Martin Rästa ehk Mammut, Indrek Grigor Tartu Kunstnike Liidust ning Raul Oreškin ja Külli Hansen Tartu Loomemajanduskeskusest. 

Järgmine Tartu noore kunsti oksjon toimub 9. mail kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17). Oksjoni korraldajad on Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus, Tartu Kunstnike Liit ja Tartu Kõrgem Kunstikool. Kunstiteoste esitamise tähtaeg on 25. märtsil 2013. Täpsem info:www.lmk.ee/oksjon_kevad2013