Noore kunsti oksjonile valiti üle 60 töö

23. aprill, 2014

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel korraldatavale üheksandale Tartu noore kunsti oksjonile esitati sel aastal  123 tööd, millest 22. mail toimuvale enampakkumisele valisid Tartus ja Tallinnas tegutsenud valikukomisjonid 64 tööd 47 noorelt kunstnikult. 

Tartus valiti oksjonile 34 tööd ja Tallinnas 30. Esitatud tööde tehnikas oli esindatud nii õli-, akrüül- kui ka akvarellmaal, fotokunst ning üks skulptuur. 

Tallinna valikukomisjoni tööd juhtinud Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi  sõnas, et esitatud tööde tase oli tehniliselt üllatavalt kõrge ning mitmekesine. „Mul on väga hea meel, et ka Tallinna noored kunstnikud on leidnud Tartu noore kunsti oksjoni näol hea väljundi enda loomingu tutvustamiseks ning ostjaskonna tekitamiseks.” 

Tartu komisjoni juhtinud kunstiteadlase Peeter Talvistu sõnul oli oksjonile esitatud tööde tase samuti väga hea ja komisjonis tuli teha karme valikuid. „Rõõmustab, et kuigi välja on kujunenud piisavalt lai korduvate autorite ring, kes esinevad tuntud headuses, on ka üksikuid uusi põnevaid tulijaid. Kõige huvitavama tehnikana jäi komisjonile silma füüsiliselt ruumiline foto. Tõsist arutelu tekitas ka oksjonile esitatud kostüüm, mis seekord jäi küll valikust välja, kuid tekitas küsimusi, kas tulevikus võiks oksjoni piire selles suunas laiendada ja kas kostüümile leiduks meie oksjonil ostja,“ selgitas Talvistu. 

Oksjonitöödega saab tutvuda 29. aprillist kuni 21. maini Tartu Loomemajanduskeskuse (Kalevi 13) näitusel ning veebikataloogis, mis valmib mai alguses. 

 

Tartu noore kunsti oksjoni ja osta.ee koostöös avatud veebikeskkonnas saab enne oksjoni toimumist teha pakkumisi, tööde lõpphind selgub oksjonil. 

 

Oksjonile saab registreeruda kuni 21. maini e-posti aadressil oksjon@lmk.ee

 

Üheksas Tartu noore kunsti oksjoni toimub 22. mail kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17). Oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kunstikool. Koostööpartnerid on Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja osta.ee.