Noorte ettevõtlusprojektide konkurss „Tähed särama” jagab parimate vahel 32 000 eurot

20. oktoober, 2011

altVeel kuni 23. oktoobrini saab esitada ideid noorte ettevõtlusprojektide konkursile „Tähed Särama, mille raames läheb parimate projektide vahel jagamisele 32 000 eurot.


Kui sul on superidee, millega saaks kaasa aidata noorte ettevõtlikkusele ja tunned, et suudad žüriile tõestada, kui oluline on see ellu viia, pane mõte kirja ja saada konkursile.

Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt´i sõnul on oodatud kõik projektid, mis kohalikul tasandil noorte ettevõtlikkust toetavad. Kuid zhürii tähelepanu pälvivad kindlasti projektid, kus lisaks muudele hüvedele on osalejad suutnud projektimeeskonna komplekteerida erineva taustaga inimestest. „Mida rohkem mitmetahulisust, seda suurem on võimalus miksida erinevaid ideid ja luua midagi tõeliselt lahedat,” sõnas Kitt.  

“Tähed särama” konkurss ootab algatusi, mis aitavad kohalikul tasandil luua silmapaistvaid ettevõtmisi või uusi töökohti, edendamaks noorte ettevõtlikku vaimu. Lahenduseks võib olla: 
• uus toode;
• uus teenus;
• uus kultuuritegevus;
• uus haridusprojekt;
• või lahendus sotsiaalsete probleemide leevendamiseks.

Kitt´i soovitus noortele on panna oma idee proovile mõne hea testiga, milleks sobivad näiteks padjatest, liftitest ja vanaematest. Padjatest: kui oled oma projekti valmis kirjutanud, peaksid plaani paariks päevaks padja alla panema ning kirjapandu siis värske pilguga uuesti üle lugema. Liftitest: osaleja peaks proovima oma idee ära seletada suvalisele inimesele liftisõidu ajal esimeselt korruselt üheksandale. Vanaematest: iga geniaalne asi on lihtne. Ka sinu projekti, kui tahes keeruline see ka ei oleks, peab olema võimalik niimoodi lahti kirjutada, et sellest saaks aru ka sinu vanaema.

Eelmisel konkursil valiti laureaadid välja 150 projekti seast ja toetust said 10 projekti 30 000 euro ulatuses.  Eelmise korra laureaatidega saad tutvuda siin:https://www.swedbank.ee/private/home/more/segments/npnk/stars

Swedbanki Noortepank NPNK toetab konkursiga noori nende endi ideede elluviimisel. „Tähed särama“ on loodud inimeste jaoks, kellel on noorte elu edendamiseks häid ideid, kuid napib raha nende teostamiseks. Nüüd juba 11. aastat toimuv konkurss on toetanud rohkem kui 600 000 euroga üle 400 särava idee.

Täpsem info: https://www.swedbank.ee/tahedsarama