Noortebändidel on võimalus end taas proovile panna!

24. september, 2014

noorteband 201430. septembri südaöösel läheb lukku Noortebänd 2014 demovooru registreerimine. See tähendab, et kõigil noortel, kellel on bändis vähemalt kaks kuni 26 aastast noort muusikut, on võimalus end Noortebändi konkursi kaudu laija muusikamaailma mängida.  Ei ole oluline, millist muusikastiili ansambel viljeleb, võimalus on kõigil ning žürii stiili järgi eelvoorudesse pääsejaid ei vali!

Tänavu 14. korda toimuv Eesti suurim ning pikimate traditsioonidega noortele muusikutele suunatud konkurss on aastate jookusl vaid suuremaks paisunud ning konkursi kaudu on end Eesti, kuid ka paljude maailma muusikasõprade südametesse mänginud sellised bändid nagu Tenfold Rabbit, Sibyl Vane, Animal Drama, Ziggy Wild ja paljud teised. 

Peakorraldaja Märt Truman kutsub kõiki noori muusikahuvilisi konkursist osa võtma, sest just noorte pärast seda üritust korraldataksegi! “Üheskoos suudame rikastada Eesti muusikamaastikku ning tutvustada meie muusikat välismaalegi,” sõnas Truman.

Kui žürii arvab demovoorust eelvoorudesse 20 bändi, siis esimeseks sammuks on kindlasti demoovrust osavõtmine. Teisiti eelvoorudesse ei pääse, väljaarvatud bändid, kes on  piirkondlike konkursside kaudu sellel aastal koha eelvooru juba kindlustanud.. Eelvooru kontserdid peetakse  Tallinnas 18. ja 19. oktoobril klubis Ulme ning 25. ja 26. oktoobril Tartus Genialistide klubis. Sealt omakorda valitakse finalistid jällegi žürii ja rahva poolt. Noortebänd 2014 finaal toimub novembri lõpus Tallinnas, klubis Hollywood. 

Parimad bändid saavad loomulikult ka väärikalt premeeritud. Sel aastal on auhinnafondis näiteks esinemiskutsed Tallinn Music Week’ile, Jazzkaarele, Viljandi Pärimusmuusika Festivalile, Uue Maailma Tänavate festivalile, Eesti Hip-Hop festivalile ning Õllesummerile. Auhindade nimekiri täieneb kodulehel sügiseks veelgi.