Noorteprogramm ENTRUM kutsub mentoriks kandideerima

16. juuli, 2013

entrum logo23.09.2010

15. juulil algas Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM neljanda hooaja mentorite registreerimine. Septembris Tallinnas startival hooajal oodatakse juhendajateks ligi 200 ettevõtjast mentorit, kes abistaksid noori nende ettevõtlikkusideede realiseerimisel

ENTRUM mentori ülesanne on 13-19-aastastest noortest koosnevate meeskondade nõustamine ja juhendamine nende ettevõtlikkusideede elluviimisel loomemajanduse, IT ja inseneeria, sotsiaalse ettevõtluse, teenuste- ja ökomajanduse valdkondades.

ENTRUM programmi sügisest juba neljandat hooaega koordineeriv tegevjuht Darja Saar räägib, et tööandjatena ollakse harjunud kurtma, et noored ei ole kohusetundlikud ega tunne elementaarseid tööetiketi reegleid nagu ajast ja lubadustest kinni pidamine, kohusetundlik suhtumine oma tööülesannetesse, julge pealehakkamine ja algatusvõime. „Usun, et lisaks selle kurva olukorra konstateerimisele saab igaüks meist ENTRUM inkubatsiooniprogrammi raames näidata isiklikku eeskuju. Ainult isiklik eeskuju on see, mis aitab meil kasvatada julgeid ja algatusvõimelisi noori, kes on juba 13-19-aastasena kursis ärieetika põhitõdedega ning suutelised IT start-up’ide või loomemajanduse maailmas orienteeruma,” märgib Saar.

ENTRUM mentoriks oodatakse kandideerima juba tegutsevaid, vähemalt kaheaastase äri- või projektijuhtimise kogemusega ettevõtjaid eelpool mainitud valdkondades, kes on valmis noori suunama, juhendama ja julgustama. Saare sõnul on mentori roll hea võimalus äratada noortes oma tegevusvaldkonna vastu huvi, panustada Eesti majanduse ja noorte arengusse ning laiendada oma kontaktvõrgustikku.

Varasematel aastatel on ENTRUM programmis mentoritena osalenud teiste seas Tallinna waldorfkooli juht Aivar Haller, sotsiaalse ettevõtluse inkubaatori SEIKU tegevjuht Kadi-Ingrid Lilles, õpiku “Ettevõtlikkusest ettevõtluseni” autor Toomas Saal ja EAS alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev.ENTRUM mentoriks kandideerimise tingimused ja ankeet asub: www.entrum.ee/mentor/