Nordic Look 2012 kutsub arhitektuuriteemalistele seminaridele

15. mai, 2012

nordic_look_2012Sellel nädalal startinud Nordic Look 2012 keskendub arhitektuurile ja linnaruumi planeerimisele, mis on Eesti kontekstis väga oluline teema.  Kutsume kõiki linnaruumi tellimise ning kujundamisega seotud isikuid osa võtma seminaridest, kus esimeses käsitleme intellektuaalomandi küsimusi arhitektuuris (23.mai) ning teises räägime ühisturunduse eelistest välisturgudele sisenemisel (30.mai).


 

15.-30. mail toimuvat sündmuste sarja Nordic Look korraldavad  Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti. Ettevõtmine toob arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutavad arutelud ja kitsaskohad kontoriseinte vahelt avalikkuse ette ning rajab pinnase Eesti ja Põhjamaade tihedamaks koostööks!

Arhitekti intellektuaalne omand

Pärast edukat arhitekutuurivõistlust on tööde tellimisel oluliseks linnaruumi kvaliteedi tagajaks intellektuaalomandi õiguste ja kohustuste temaatika.

23. mail kell KUMUs 11.15 algav seminar võtab üksipulgi lahti intellektuaalomandi kaitse ja sellest tekkivad võimalused arhitektuuris.

Seminari eesmärk on tõsta nii spetsialistide kui ka tellijate teadlikkust  arhitektuurivaldkonna intellektuaalomandi kasutamise nüanssidest – miks ja kus on võimalikud tekkima ebakõlad tellija ja looja vahel. Loomulikult toome ka konkreetseid näiteid intellektuaalomandi kaitsest.

Seminari moderaator on Silja Elunurm, Teenusmajanduse Koja juhatuse liige ning advokaadibüroo Glikman & Partnerid vandeadvokaat.

Linnakeskkonna kvaliteedist räägib Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd, intellektuaalomandi kaitset Põhjamaades käsitleb jurist ja Rootsi Patendiameti nõukoja liige Christina Wainikka (Rootsi). Teiste hulgas esinevad ka Aleksei Kelli (Tartu Ülikool, intellektuaalomandi õiguse dotsent) ning Toomas Seppel (Kultuuriministeerium, meediaosakonna nõunik).

Seminari lõpetab paneelarutelu tööalane kogemuse teemadel intellektuaalomandi kaitse seisukohast.

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 21. Mail. Seminar toimub eesti ja inglise keeles ilma tõlketa.

Ajakava ja registreerimine:  http://www.nordiclook.ee/et/kava/seminarid/intellektuaalomand

Ühisturundusega välisturgudele

Pärast edukat kõigi huvigruppidega arvestavat arhitektuurivõistlust ja intellektuaalomandit kaitsva töölepingu sõlmimist on sündinud elav linnakeskkond. Seda koostöös sündinud head näidet tasub Eesti ja Põhjamaadel koos välisturgudele tutvustada, miks mitte isegi müüa. Eesti ja viis Põhjamaad on eraldi võttes väiksed tegijad, koos oma tugevaid külgi võimendades on neil läbilööki.

Ühisturunduse tugevaid külgi tutvustav seminar toimub KUMUS 30. Mail pärastlõunal kell 12.45.

Seminaril arutleme Eesti ja Põhjamaade ühisturunduse võimaluste üle – kas sellel on mõtet ja ühishuvi? Täpsustame, millised võimalused ja eesmärgid on Eesti arhitektuuribüroodeel ning räägime, kuidas toetatakse välisturgudele sisenemist.

Seminari moderaator on Imre Mürk, Eesti Arengufondist.

Raul Allikivi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja asetäitja räägib, millised on Eesti ettevõtete perspektiivid võimalused Aasias ja Venemaal. Põhjamaade ühisturunduse seniseid kogemusi ja edu Aasia turgudel jagab Janne Teräsvirta, ALA Architects, arhitekt (Soome).

Projekteerimise, ideede ja teadmiste ekspordivõimalusi ja strateegiaid Vene ja endiste SRÜ riikide turgudel käsitlevad Denis Priimägi (EASvälisesindaja Ukrainas) ja Aurelia Lorents, (EAS ekspordikonsultant Helsingis).

Seminar jätkub paneelaruteluga arhitektuuribüroode huvide teemal.

Pärast seminari kell 18 on võimalik Kumus vaadata tasuta arhitektuurifilmi: “Minu mänguväljak” (My Playground, Taani, 2009)

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 28. Mail. Seminar toimub eesti ja inglise keeles ilma tõlketa.

Ajakava ja registreerimine: http://www.nordiclook.ee/et/kava/seminarid/uhisturundus