Nullpunkt võitis Filmteractive festivalil telekanali HBO peaauhinna

24. oktoober, 2013

6f417e24-8f27-4103-b4bf-2961c46fd16dHiljuti Poolas Łódź’is toimunud rahvusvahelisel festivalil Filmteractive võitis Eesti projekt Nullpunkt Transmedia Experience maailmakuulsa telekanali HBO väljapandud peaauhinna. Üheks projekti autoriks on reklaamiagentuuri IDEA copywriter Tõnis Vassar. Küsisime Tõnise käest, mis festivali ja projektiga on tegemist ning mida täpselt tähendab mõiste „transmeedia“.

 

Sinu projekt võitis festivalil Filmteractive telekanali HBO väljapandud peaauhinna. Mis festivali ja auhinnaga õieti tegemist on?

Filmteractive on rahvusvaheline festival, mis keskendub eelkõige innovaatilisele audiovisuaalsele meediale, bränditud sisuloomele, rist- ja transmeediale. See on kombinatsioon konverentsist, festivalist ja nö. turust, kuhu žürii valis osalema 8 parimat projekti üle Euroopa. Turu eesmärk on viia kokku uuenduslikud ideed ja projektide eestvedajad professionaalide kogemuse ja potentsiaalsete investoritega. Minul ja praegusel Allfilmi produtsendil Dagmar Mäel, kellega ühiselt oleme võidutöö autorid, õnnestus võita projektiga Nullpunkt Transmeedia Elamus maailmakuulsa telekanali HBO väljapandud peaauhind.


Mida HBO auhind teile kui projektiautoritele ja projekti enda jaoks tähendab ning milliseid uksi Filmteractivil osalemine teile on avanud?

Kuna suvel valiti meie projekt ka Pariisi festivalile Crossvideo Days ja nüüd Filmteractive’ile Łódź’is, siis kogu see rahvusvaheline tunnustus juba iseenesest on meeletult palju väärt. Kuigi Łódź’is kohapeal nägime kohe, et meie projekti vastu tuntakse suurt huvi, ei julgenud me mõelda, et võiksime festivali võita. Üheks kõige olulisemaks selle võidu juures ei ole mitte rahaline preemia ega klaasist karikas, vaid kontaktid, soovituskirjad ja nõustamine, mida võiduprojekti meeskonnal on õigus saada kõikidelt žüriiliikmetelt.


Kas Sa kirjeldaksid veid pikemalt, milles seisneb võiduprojekti Nullpunkt Transmeedia Elamus olemus ja unikaalsus?

Meie projekt põhineb Margus Karu noorteromaanil Nullpunkt, mis Eestis kõvasti laineid on löönud. Nullpunkt Transmeedia Elamus on transmeedia projekt, mille lähtekohaks on romaan, kuid mis edaspidi hakkab hargnema läbi paljude erinevate meediumite ja alaprojektide, mille kaudu publik loost osa võib saada. Projekti on hõlmatud raamat, teleseriaal, film, videoblogid, alternatiivreaalsuse mäng (alternate reality game), raamaturinglus (book-crossing), filmi tunnusloo konkurss jpm. Kõikide platvormide ja laienduste eesmärk on anda publikule võimalus sukelduda loo maailma, loos ise osaleda ning seda edasi arendada. Kõige olulisem innovatsioon peitub selles, et projektist on valminud formaat, midagi sellist nagu tehakse telesaadete või -seriaalidega, ning mida on võimalik reprodutseerida väljaspool Eestit. Kõige parema pildi projekti olemusest saab projekti treilerist.

Loe edasi Best Marketing veebist