Õiglase disaini nädalast Narvas said osa ka Gruusia disainerid

29. aprill, 2022

18. aprillil sai Ida-Virumaal alguse õiglase disaini nädal. Nädala  eesmärk oli jagada piirkonna kogemusi ning luua koostööd loomemajanduse esindajate ja ettevõtjate vahel. Luua midagi uut ja originaalset, midagi, mis teeb Eesti disaini ainulaadseks.

 

 Maakonna elanikud ja külalised said tutvuda kaasaegse kino, moe, disaini ja käsitööga. Palju pöörati tähelepanu rohepöördele ja selle olulisusele uute toodete loomisel.

Reedel, 22. aprillil räägiti Narva loomekeskuses OBJEKT disainist, kus oma ala juhtivad eksperdid tutvustasid uusimaid NFT tehnoloogiaid, kõneldi kultuuripärandi ja kaasaegsete tehnoloogiate sümbioosist ning digitaalsest kunstist. Oma kogemusi jagasid Viljandi Kultuuriakadeemia spetsialistid ja loovettevõtjad, disainerid Gruusiast, Prantsusmaalt ja Eestist. Reede õhtul toimus ka Fair Enough moeshow, kus osalesid Eesti, Ukraina ja Gruusia disainerid. Laupäeval rullus OBJEKTis lahti “Disainiturg”, mis tõi kokku disainimessi ja BAZAR-arutelu teemal “Kasutatud – moodne või häbiväärne.”

Gruusiast osalesid õiglase disaini nädalal Tamara Buiglishvili oma käsitööna valminud mänguasjade brändiga Chikatai ja Sopho Chkhaidze Spilow meeleolukate lasterõivastega. Nende poolt tutvustatud tooted said suurepärast tagasisidet ning see julgustab Gruusia disainereid Eesti turule sisenemisel ka edaspidi. Paneeldiskussioonis osales Ketevan Buachidze assotsiatsioonist Design Georgia, kes tutvustas Gruusia kogemust kunsti digitaliseerimisel.

Gruusia disainerid osalesid projekti „Loomemajanduse arendamine Gruusias“, mida toetab Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.