Oksjonile esitasid töid nii anonüümsed tänavakunstnikud kui ka tuntud tegijad

13. september, 2012

AlbertGulk_oksjoni_logoJuba kuuendat korda toimuvale Tartu noore kunsti oksjonile esitas 37 kunstnikku ligi 80 teost, millest peamiselt kunstiekspertidest koosnev žürii valis 4. oktoobril Atlantise konverentsikeskuses toimuvale oksjonile välja 39 teost.
Oksjoni projektijuhi Liina Rausi sõnul ärgitas seekordne teema “Linn” oksjonist osa võtma palju erinevaid kunstnikke: “Oksjonile valitud kunstnike hulgas on nii anonüümseks jääda soovivaid  tänavakunstnikke, keda esindavad agendid, kui ka vanameister Eevart Arrak, kes alustas oksjonile esitatud teose maalimist 1972. aastal ja lõpetades 2012. aastal. Oma töid esitasid ka juba tuntud kunstnikud nagu Kiwa, Meiu Münt, Andres Sütevaka, samuti vähemtuntud, kuid juba silma paistnud noored kunstnikud nagu Kadri Nikopensius, Paavo Käämbre, Liisa Kruusmägi ja mitmed teised.”

Oksjoni žüriis olnud kunstiteadlase Indrek Grigori sõnul domineeris esitatud tööde hulgas traditsiooniliselt maal. „Silma torkas see, et üldpildina on tööd suhteliselt ühtlased, võrreldes varasemate oksjonite kohati äärmusliku eklektikaga. See ei puuduta tööde sisu
ja laadivalikute mitmekesisust, milles peaks endiselt leiduma silma ja hinge rõõmustavat kõigile, vaid üleüldist kvalitatiivset tasakaalu,“ lisas Grigor.

Oksjonile valitud töödest koostatakse kataloog ning neid eksponeeritakse oksjonile eelneval näitusel, mis avatakse Tartu Loomemajanduskeskuse trepigaleriis ja kohvikus Spargel (Kalevi 13) 20. septembril kell 18.

27. septembril algusega kell 18 toimub Kalevi 13 seminariruumis oksjoniga seotud loeng, kus ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton räägib teemal “Kunst kui investeering Eesti oksjonite näitel”. Pärast loengut on võimalik teha ringkäik oksjoni näitusel kunstiteadlase Indrek Grigoriga.

Oksjon „Linn“ toimub 4. oktoobril algusega kell 17 Atlantise konverentsikeskuses.

Seekordse oksjoni logokavandi tegi kunstnik Albert Gulk. Tema kavand on aluseks oksjoni graafilisele lahendusele, mille teeb foto- ja filmikompanii Pimik.

Tartu noore kunsti oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit ja Kaleidoskoop Kunstilaenutus. Oksjonitöid valinud komisjoni liikmed on Indrek Grigor (Tartu Kunstimaja), Markus Toompere (Tartu Kunstnike Liit), Peeter Talvistu (Tartu Kunstimuuseum), Juta Kuhlberg (Tartu Loomemajanduskeskus), Liina Raus (Kaleidoskoop Kunstilaenutus, projektijuht) ning kunstisõber ja ettevõtja Riivo Anton.