OmaMood näitab omamoodi moodi

19. aprill, 2012

Omamood_pilt14 tüdrukut Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast on kokku pannud etnilise rõivakolletsiooni, mida näidatakse 5. juunil kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Aidas moedemostratsioonina „OmaMood“. Kollektsioon valmib tüdrukute lõputööna ning näitab, et Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitööosakond ei tegele ainult kaltsuvaipadega, vaid ka moeloominguga.


Kui varem on lõputöödena tehtud erinevaid käsitöö esemeid, siis seekord otsutasid rahvusliku tekstiili 4. kursuse tudengid teha rõivakollektsioone. Tüdrukute käe all valminud etnilistes kollektsioonides võib leida rõivaid meestele, naistele ja lastele ning ka erinevatele suurustele. Näitamisele tulevad ka erinevad aksessuaarid, nagu kindad ja säärised. Kollektsioonide loomisel kasutatakse erinevate piirkondade, eriti Lääne-Eesti saarte rahvuslikke motiive. Puudutamata ei jää ka taaskasutuse teema. Üheks juhendajaks on Reet Aus, kes on tuntud rõivaste taaskasutamise poolest oma loomingus. Juhendajate hulka kuulub ka Aldo Järvsoo, kes on tuntust kogunud rahvuslike motiivide kasutamisega oma kollektsioonides.

Moeetendusel tuleb näitamisele 12 erinevat kollektsiooni. Koos tantsutudengitega on kokku pandud ka tantsuline liikumine laval. Ühtlasi saab läbi etenduse tutvuda ka moeloojate endaga.Üritus on tasuta. Sündmusest lähemalt www.facebook.com/omamood .