Orissaare tuletõrjedepoo muutub käsitöökeskuseks

20. juuli, 2010
OÜ-le Fine Timber eraldati Leader meetmest 1 276 200 krooni Orissaare endise tuletõrjedepoo rekonstrueerimiseks, et seal saaks uksed avada Ida-Saaremaa käsitöökeskus. Seni on hoone aastaid kasutuseta seisnud, kirjutab Saarte Hääl. Ettevõtte juhatuse liige Sulev Salla selgitas Saarte Häälele, et depoomaja kuulub Fine Timberile ja seega on rekonstrueerimistööd nende endi kanda. “Edasi läheb maja aga ümbruskonna käsitööliste kasutusse. Sinna tuleb selline keskus, kus kõik ümbruskonna käsitöölised peaksid saama võimaluse oma käsitööd teha ja müüa,” rääkis Salla depooga seotud plaanidest. Käsitööliste tegutsemist majas hakkab tema sõnul koordineerima ja haldama MTÜ Mönus Möte.

Sulev Salla nentis, et rekonstrueerimistöödega on tegelikult praeguseks juba ka pihta hakatud. “Paari päeva eest, kui sai teatavaks, et saime rahastuse, alustasime töödega kohe pihta ning nüüd on tööd tehtud juba mõned päevad,” sõnas ta. Mõningaid takistusi seab rekonstrueerimistöödele see, et Orissaares tehakse praegu ulatuslikke teetöid ning ehitusmaterjalide transport võib seega pisut kauem aega võtta.

Praeguste plaanide kohaselt peaks tuletõrjedepoo värske välimuse saama aga juba aastavahetuseks. Seega saavad käsitöölised uude uhkesse keskusesse sisse kolida juba enne aasta lõppu.