Osale Eesti Kunsti tulevikutegijate konkursil

09. märts, 2017

Kunstikeskkonna NOAR ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös korraldatud konkursi eesmärk on esitleda publikule meie andekaid noori kunstnikke ja nende praeguseid tegemisi, toetades tulevikutalentide varajast avastamist.

Eesmärgiks on ka publiku suurem kaasamine kunstiellu – Tallinn Music Week-i raames toimub sarnaselt eelmisele aastale www.NOAR.eu platvormil veebihääletus publiku lemmikute valimiseks. Valikut kunstiteost eksponeeritakse kohvik-resto Wabadus seintel.

OSALEMISTINGIMUSED:

• Konkurssidest on oodatud osa võtma kõik EKA vabade kunstide tudengid ja vilistlased, kes on lõpetanud bakalaureuse- või magistriõppe viimase 3 a. jooksul. Samuti on oodatud kaasaegse kunsti väljal tegutsevate teiste erialade tudengite teosed.

• Kõik kandidaadid on oodatud esitama max. 3 konkursitööd

• Kandideerida, st fotod teostest koos lisainfoga saab edastada läbi infovormi NOAR.eu keskkonnas rubriigis ꞌKUNSTNIKULEꞌ (noar.eu/et/kunstnikule/), lisades väljal ꞌlühikirjeldus eesti keelesꞌ esimesele reale märksõna ꞌEKAꞌ

• Konkursi tähtaeg on 20. märts 2017, kell 12

• Kõigile kunstitudengitele luuakse NOAR.eu keskkonnas sarnaselt tippkunstnikega oma profiil ja sarnased võimalused teoste presenteerimiseks ja müügiks (sh võimalus lisada täiendavaid teoseid, ruumivaade teoste proportsioonide hindamiseks, sidumine Facebookiga, jälgijate kogukonna tekitamine, jne)

• NOAR.eu platvormiga liituvatele tudengitele kehtivad kunstikeskkonna standardtingimused ja sõlmitav leping ei piira kunstniku osalemist muudes projektides, koostööd galeriidega jms.

Lisainfot konkursi kohta saab aadressil info@noar.eu 
NOAR.eu kunstikeskkond pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades enam kui 1200 teost 140 erinevalt kunstnikult. Lisaks juhib NOAR erinevaid projekte, mille ühiseks nimetajaks on kunsti ja laiema publiku kohtumine, sh avalikus ruumis (Tallinn Art Week, EV100 digitänavakunstiprojekt kümnes Euroopa pealinnas koostöös Edward von Lõngusega, avaliku ruumi kunst Tartu tulevases nutilinnaosas ja Ülemiste Citys, jpm). Tunnustatud kunstnike kõrval soovib NOAR kaasa aidata kaasa andekate noorte kunstnike tähelennule, pannes lisaks TMW raames toimuvale Eesti kunsti tulevikutegijate konkursile 2016. a. aluse Baltikumi Noore Kunstniku auhinnale (Baltic Young Artist Award).