Osale Wise’i 20 Under 20 noorte ettevõtjate võistlusel

08. aprill, 2022
Tee 90-sekundiline video, et võita 25 000 £ ning saada jalg idumaailma ukse vahele
 
Wise’i viiendat aastat järjest toimuv võistlus 20 Under 20 ootab osalema 16–19aastaseid ettevõtjaid, et aidata noorte firmadel lendu tõusta. 20 finalisti ning võitjad valivad välja mainekad kohtunikud, kelle seas on lisaks žürii esimehele ning Wise’i kaasasutajale Taavet Hinrikusele sel aastal ka president Kersti Kaljulaid ning Pariisi Station F’i direktor Roxanne Varza.
 
Osalemiseks saada enne 20. aprilli lühike 90 sekundiline pitch-video, kus tutvusta oma toodet või teenust.

Lisaks auhinnarahale, tippklassi mentorlusele ning miljoni naela väärtuses rahvusvahelistele maksetele Wise’i ärikontoga, et oma ettevõtet piiriüleselt kasvatada, leiavad noored, et kõige väärtuslikum auhind on tänu võistlusele tekkiv üle-Euroopaline finalistide ning kohtunike võrgustik. Noorte järjest suuremat fookust ühiskonna murekohtade lahendamisel toetavad eriauhinnad parimale haridusidule, roheidule ning sotsiaalsele ettevõttele.   

Võistlusel osalemiseks on vaja lindistada 90-sekundiline video, kus tuleb tutvustada oma toodet või teenust, selgitada mis väärtust see ühiskonda loob ning põhjendada, miks just antud ettevõte peaks võitma. Videoid saab saata kuni 20. aprillini. 

Varasemalt on 20 Under 20 finalistide sekka jõudnud mitmed tänaseks tuule tiibadesse saanud Eesti ettevõtjad, teiste hulgas hambapesutablette tootva Othersi kaasasutaja Marilin Berg, mängulise matemaatikaäpi 99Math kaasasutaja Timo Timmi ning m-õpilaspiletit välja töötava Konnekti kaasasutaja Anita Algus. Eelnevalt on kohtunike seas võistlejaid hinnanud Virgin Groupi asutaja Sir Richard Branson ning Skype’i kaasasutaja Niklas Zennström. 

Taavet Hinrikus, Wise’i kaasasutaja ning 20 Under 20 žürii esimees: “On tõeliselt motiveeriv näha, kuidas ettevõtlusalased algatused üksteist täiendavad ning koos noorte teekonnale kaasa aitavad. Mitmed võistlusel osalevad ettevõtted on välja kasvanud õpilasfirmadest, noored on osalenud Hüppelaua suvekoolides ning läbinud ettevõtlusõppe tundides Wise’i tehnoloogiamooduli. Kõik need praktilised õppetunnid muudavad idufima ehitamise esimesed sammud kordades kergemaks. Üle-Euroopalise haardega 20 Under 20 annab loogilise jätkuna noortele vajaliku hoo ning võrgustiku, et oma äri järgmisele tasemele viia. Ning kindlasti ei puudu programmist ka koos tegemise ning õppimise fun!” 

Marilin Berg, Othersi kaasasutaja ja tegevjuht, 20 Under 20 vilistlane: “20 Under 20 viis mind kokku andekate maailmamuutjatega üle kogu Euroopa ning andis tõeliselt kasulikke teadmisi, kuidas oma ettevõtet Eestist väljapoole kasvatada.”

Täpsema osalemisinfo leiab lehelt wise.com/campaign/20under20