OSALEMISKUTSUNG: Kilomeeter Skulptuuri Rakveres sel suvel

17. veebruar, 2014

kosKõigis meediumidest, tehnikates ja žanrites töötavad kunstnikud (sh disainerid) on oodatud esitama osalemistaotlusi esimesele näitusele  Kilomeeter Skulptuuri, mis toimub eeloleval suvel Rakveres paralleelselt teatrifestivaliga Baltoscandal. 

 

Mis on Kilomeeter Skulptuuri?

Kilomeeter Skulptuuri (Kilometre of Sculpture, KoS) on rahvusvaheline vabaõhunäitus, mis paikneb umbes  kilomeetri pikkuse jalutustee ääres. 

Kus?

Rakvere, Põhja-Eesti

– 100 km Tallinnast idas

– 270 km St Petersburgist läänes

Millal?

27. juuni – 13. juuli 2014

Tähtaeg

Osalemistaotluste tähtaeg on 17. märts 2014

Oodatud on osalemistaotlused kunstnikelt ja loomingulistelt gruppidelt olenemata sellest, millises meediumis, žanris, materjalis, kunstiliigis või stiilis nad töötavad. Peamine eesmärk on panna alus rahvusvahelisele näitusele, mis viib kunsti muuseumidest ja pealinnast välja.

Näitusel esitatakse laia valikut kolmemõõtmelistest kunstiteostest. Jalutustee, kus näitus asub, algab Lossimägede avatud künklikult maastikult, mis kõrgub linna kohal, ja lookleb alla läbi linnatänavate väiksesse maalilisse parki kesklinna lääneservas.

Taotlustes pakutavad kunstiteosed peaksid arvestama nende kolme erinevat tüüpi maastikuga, mis jääb jalutustee äärde, samuti Rakvere laiema kontekstiga geograafilises, sotsiaalses, keskkondlikus ja ajaloolises mõttes.

Skulptuurikilomeetrile valitakse osa töid kuraatorite poolt, osa avatud üleskutse baasil. Kuraatoritemeeskonda juhib Niekolaas Johannes Lekkerkerk (NL) ja nende käe all moodustub eriilmelistest töödest kokku sidus näitusekomplekt.

2014. aasta teema on „Lava ja lavastatud kogemus“. Vaata täielikku kuraatorikontseptsiooni ja täpsemat infot meie kodulehelt www.sculpture.ee.

Taotlusvorm, täpsemad osalemistingimused ja näituse asukohakaart on lisatud manusena sellele e-mailile. Peagi avatakse ka www.sculpture.ee eestikeelne osa ning siis on kogu info ja kõik vajalikud dokumendid eestikeelsena kättesaadavad KoS kodulehel.