Parim disaini rakendaja on Balteco AS

12. september, 2010
7. septembri õhtul kuulutati Estonia Kontserdisaalis pidulikult välja tänavuste ettevõtlusauhindade saajad.  Tänavu oli rohkete auhindade seas  ka uus kategooria, Disaini Rakendaja 2010, mille pälvis Balteco AS.

Balteco AS rakendab  Põhja-Euroopa suurima vannitootjana  oma toodangu disainimisel Eesti disainerite Toomas Kelderi, Matti Õunapuu, Tiit Liivi, Tõnis Krikki, Harri Erlichi ja Sven Sõrmuse loomingut. Balteco eesmärk on uuendada oma tooteseeriat igal aastal ning tuua turule vähemalt kolm kuni viis uut toodet. Uute toodete loomine tähendab Balteco jaoks ajaga kaasas käimist ja oluline on investeerida järjepidevalt tootearendusse.

AS Balteco alustas tegevust 1990. aastal. Ettevõtte põhitegevus on vannide, massaaživannide, dušikabiinide, aurusaunade ja mini-basseinide tootmine ning turustamine. Baltecol on üle-eestiline edasimüüjate võrk ning müügiesindused enamikes Euroopa riikides.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt väljaantav Ettevõtluse Auhind 2010 läks Ericsson Eesti AS-le ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabelis 2010 tuli esimeseks Tallink Grupp AS.

Lisaks kahele peaauhinnale kuulutati konkurssidel välja võitjad 6 auhinnakategoorias ning selgitati kõige konkurentsivõimelisemad ettevõtted 12 majandustegevusalas.