Parimaks noorettevõtjaks valiti Lilli Jahilo

18. oktoober, 2011

altTäna Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud konverentsil Rootsi Äriauhind 2011 kuulutati välja parimad kolmes kategoorias, aasta noorettevõtjaks valiti moekultuuri edendaja Lilli Jahilo.


Noore ettevõtja kategooriat valitakse Rootsi äriauhinna konkursil teist aastat, eelmisel aastal osutus võitjaks Anni Arro. Sellel aastal vääris žürii sõnul kõige enam tiitlit just Lilli Jahiloo, kes on oma ettevõtlusvaimu ning sihikindlusega heaks eeskujuks paljudele noortele äri alustajatele.

Swedbanki ettevõtete divisjoni tegevdirektor Robert Kitti sõnul otsustas pank äriauhindade üritust toetada mitmel põhjusel. «Swedbank peab väga oluliseks Eesti majanduse arengus stabiilsust ja riskide hajutatust. Ettevõtlus loob suurema hulga Eesti töökohtadest ja noorte kaasamine ettevõtlusse on kõige loomulikum samm homsete töökohtade loomisel.»

Lisaks noorettevõtja auhinnale anti välja auhinnad veel kahes kategoorias- jätkusuutlikum ettevõte ning sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte.

Esimese tiitli pälvis Jõgevamaa toidutöötlusettevõte Põltsamaa Felix, kes näidanud jätkusuutlikku kasvu nii käibe, kasumi kui ka töötajate osas ning on andnud olulise panuse kohaliku elu edendamisse.

Ettevõtte ühiskondliku vastutusega seotud tegevuse auhinnakategoorias valis žürii võitjaks Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi Entrum. SA Entrum on andnud suure panuse Ida-Virumaa noorte aktiivse ellusuhtumise kujundamisele ning nende ettevõtlusvaimu kasvatamisele.

Konkursile kandideeris kokku 47 ettevõtet, kell hulgast valiti välja kolm parimat.

Rootsi Äriauhind 2011 žüriisse kuulusid Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna, Swedbanki Eesti juht Priit Perens, Anders Hedman Rootsi Kaubanduskojast, Piret Hedin Sida Läänemere-büroost ja Mantas Zalatorius Rootsi Eksportnõukogust.

Soovime Lillile õnne ja edu-edu-edu~!

Allikas: Postimees