Pärnu Jääfestival on talletatud näitusena

27. märts, 2014

jaafestivalReedel, 28. märtsil kell 16 avab Pärnu Jääfestival taas „uksed“. Festivali saavad kogeda nüüd ka need, kes ise  kohale ei jõudnud. Festival on talletatud näitusena kuurordigaleriis Central Pärnus, aadressil Aia 8.

Festivali üürike ilu ja loodud helid on jäädvustatud näitusel fotode, videote ja juttude abil. Näitus on austusavaldus toetajatele, koostööpartneritele, esinejatele, osalejatele ja vabatahtlikele.

Pärnu Jääfestivaliks valminud valgustatud jääskulptuurid, lumemaja kalanäitusega, talvepark ja jääväljak said kesta vaid hetke. Spetsiaalselt festivaliks loodud muusikaetendus selleks loodud ainulaadsete pillide ja muusikaga jõudis vaatajateni vaid kolmel korral enne kui sekkus LOODUS…

 Näitusel on eksponeeritud Jaan Künnapi, Madis Sinivee, Jaan Roose, Ülari Tuiski, Hannes Rohtma jt fotod valgustatud jääskulptuuridest, jääskulptuurisümpoosionist, lumepargist ja inimestest. Nautida saab Aavo Kubja videot spetsiaalselt festivaliks loodud Jäämuusika etendusest (muusika, pillide ja loo autorid Peeter Rebane, Katri Rebane ja Kristjan Priks, kaastegevad Jaan Roose, Heili Palm-Vaikma ja Gabriele tantsijad). Avastamist ja kuulamist-vaatamist pakuvad „klaveriloomade mängu“ muusikaboksid ning Peeter Rebase „pika keele pill“, millel helide tekitamist saab ka proovida. Välja on pandud Jääfestivali meeskonnariietus ja meened.

Näituse avamisel on kohal „klaveriloomade“ muusika ja tekstide autor Katri Rebane ja kunstnik Kerstin Hallik ning Jääfestivali meeskond ja abilised.

 Näitus on avatud kuni aprilli lõpuni esmaspäevast laupäevani kell 10-18.