Pärnu Jääfestival ootab osalejaid JÄÄ-arhitektuuri workshopile

19. jaanuar, 2012

6.-10. veebruarini on Pärnus jää-arhitektuuri workshop, kus on võimalik tutvuda tavapäratu ehitusmaterjali jää ja lumega. Workshopi ajal ehitatakse Pärnu arhitektide kavanditele toetudes valmis jäälinn, mis koosneb kaheksast eri funktsiooniga ruumiosast.

Jääarhitektuuri workshopiks toodetakse kunstlund, mille plokkidest linn ehitataksegi. Arhitektuuri workshopi aitavad läbi viia jääskulptuuride sümpoosioni korraldajatena tuntud Rait Pärg ja Üllar Kallau.

 

Workshopile on osalema oodatud noored insenerid, arhitektuuri-, skulptuuri-, kunsti- ja disainivaldkondade spetsialistid ja tudengid Eestist, Soomest, Rootsist, Islandist ja Ahvenamaalt Soovijail on võimalus JÄÄ-arhitektuuri workshopile registreeruda veebiaadressil http://www.icefest.eu/et/jaa-arhitektuuri-workshop Täiendav info: ice@turundustugi.ee

Workshopi raames toimuvad loengud, mille käigus saab enam teada lume ja jääga seonduvast alates jää uurimisest kuni iglude ehitamiseni.

Workshopi käigus valmib Pärnu arhitektide kavandi järgi 8 eri otstarbega jää- ja lumehoonet,
mida osalevad meeskonnad kujundavad ja sisustavad etteantud funktsioonile vastavalt. Ehitusmaterjalina kasutatakse selleks toodetud kunstjääd ja -lund. Workshopi raames loodud Jäälinn kujuneb Jääfestivali talvepargiks, kuhu lisandub ka uisuväli, kelgunõlv ja Jibbers.org Rail Jami suusatrikitrampliinid. Lisaks silmailule kavandatakse siin igapäevaselt etendusi, kontserte, teaduslikku jääuurimist, lasteüritusi ja saab kosutada hinge hea ja paremaga. Pärnu Jääfestival algab 17. veebruaril ja kestab 10 päeva.

http://www.icefest.eu