Pärnu Jääfestival tutvustab uuringute tulemusi ja edasisi plaane

06. juuni, 2011

Pärnu Jääfestival tutvustab teisipäeval, 7. juunil kell 15 Pärnu Linnavalitsuses veebruaris esimest korda toimunud Pärnu Jääfestivali uuringute tulemusi ja 2012. aasta veebruaris teist korda toimuva festivali plaane.

 

Pärnu Jääfestival on 9päevane koguperesündmus, mis pakub meelelahutust, kultuurisündmusi ning koondab samale ajale ka mitmed huvialakursused ja spordivõistlused. 2011. aasta Jääfestival toimus 17.-26. veebruar. 2012. aasta Jääfestivali tipphetked on vabariigi aastapäeva ajal 23.-26. veebruaril.

Pärnu Jääfestival on Pärnumaa turismiasjaliste ning kultuuri- ja huvialavaldkonnas tegutsejate koostööprojekt, mille eesmärk on turismi madalajal anda põhjust piirkonna külastamiseks. Festivali vajadus tuli selgelt välja Pärnumaa turismiklastri seminaride käigus. Suur osa festivali turundustegevustest on suunatud välisturgudele ning festivali peamised sihtturud on Soome, Vene, Läti ja Holland.

2011. aasta veebruaris 9 päeval toimunud festivali korraldas Turundustugi/OÜ HelpiR koostöös Pärnu Linnavalitsuse, Loomekeskus MTÜga ning Pärnumaa turismi- ja loomevaldkonna ettevõtetega. Festivali külastas ca 13200 inimest. Külastatavust mõjutas erakordselt külm ilm, mida toodi küsitlustes välja takistava tegurina.

Festivali mõju hindamiseks viidi läbi mitmeid uuringuid, mille tulemusi tutvustatakse 7. juunil kell 15 Pärnu Linnavalitsuse saalis.

2011. aasta festivali kohta tegi Kultuuriministeeriumi tellimusel majandusliku mõju uuringu Eesti Konjuktuuriinstituut. Konjuktuuriinstituudi uuring võrdleb ka Pärnu Jääfestivali tulemusi Tartu maratoni, Otepää MK etapi, Jõhvi balletifestivali ja veel 16 teise Eesti kultuuri- ja spordisündmusega.

Lisaks konjuktuuriinstituudi uuringule valmis festivali kohta veel 3 Pärnu kolledži tudengite uuringut: Katri Roosalu uuring teemal „ Jääfestivali sündmuste sotsiaal-kultuuriline mõju“, Triin Tõntsi „Sihtkoha turundamine ürituste kaudu Pärnu Jääfestivali näitel“ ja Piret Karise „Pärnumaa turismisihtkoha klastri liikmete rahulolu Jääfestivali korraldusega“.

Lisaks tutvustatakse 2012. aasta Pärnu Jääfestivali plaane. 2012. aasta Pärnu Jääfestivali toetab EAS rahvusvaheliste kultuurisündmuste toetamise meetmest, kust sai toetuse kokku 6 rahvusvahelist kultuurisündmust ja 11 rahvusvahelist konverentsi. Rahvusvaheliste kultuuriürituste toetuseks esitati EASi 26 projekti, neist kuut suursündmust toetab EAS kokku 320 000 euroga.

Uuringuid tutvustatakse 7. juunil kell 15 Pärnu Linnavalitsuse suures saalis aadressil Suur-Sepa 16.

Lisainfo:

Piret Hallik-Sass

piret@turundustugi.ee

GSM 5660 5860

www.waterfest.eu