Pärnu Juhtimiskonverents uurib, kuidas loovust majanduse hüvanguks kasutada

28. juuni, 2010
14.-15. oktoober Pärnus, hotell Strandis peetaval Pärnu Juhtimiskonverentsil esineb teiste tippude hulgas ka John Newbigin, Suurbritannia riigi loovuse arendamise strateegia looja.

Majanduslanguse ajal küsivad valitsused endalt, kuidas leida vajalikke investeeringuid majanduse turgutamiseks. Aga võib-olla on see vale küsimusepüstitus? Selle asemel, et küsida, mida valitsused 21. sajandi loomemajanduse arendamiseks tegema peaksid, peaksime võib-olla küsima, mida loomemajandus saaks teha, et aidata üles ehitada valitsust, mida 21. sajandil saaksime endale lubada,” on John Newbigin öelnud.

Programmi lühiülevaade

LOOVUS – kena sõna ja palju kasutatud. Ometi pole meil teda kaugeltki piisavalt, ei ettevõtetes, ei töötajates, ei koolides. Ja loovusest rääkides – kus on raha?

John Newbigin, Big Arts Trust.
“Loovus – kus on raha?”
John on loovettevõtja, kes on ettevõtete ja inimeste loovuse arendamise valdkonnas Inglismaa juhtivaid autoriteete. Suurbritannia valitsus palus tal koostada 2007. aastal riigi loovuse arendamise strateegia “Creative Britain: New Talents for a New Economy“, mille tulemusena on loodud ja ellu viidud mitmeid üleriigilisi programme.

Vaata ka Johni kõne Läti Presidendi külalisloengus
http://www.britishcouncil.org/latvia-projects-creativity-week-newbigin-lecture.htm

http://www.konverentsid.ee/index.php?id=11707&conf=59&page=program