Pärnu külastuskeskuses on üleval Loov Eesti PESA disaintoodete näitus

12. august, 2014

24.augustini saab Pärnu külatuskeskuses (Uus 4) tutvuda Loov Eesti tootearendusprogrammi PESA viimase lennu tooteprojektidega.

Loov Eesti algatatud PESA aastane virtuaalne koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finatseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.

Sel aastal lõpetas programmi 10 edukat uut tooteprojekti, sh. ehitusdetailide süsteem Alfabox, Digitaalne koduohutuse abivahend vaegnägijatele, disainkingad  KUULA + JYLHÄ, lemmiklooma toidualused, joogariided jt. 

Loov Eesti on projektidest kokku pannud tutvustava näituse koos fotomaterjalidega, mis käib läbi Eesti suurimad linnad –Tallinna, Tartu, Viljandi ja Pärnu.

Pärnumaa Loomemajanduse tugiüksus koostöös Loov Eestiga loodab läbi heade näidete anda inspiratsiooni kohalikele loomeettevõtele ja näidata, et tegeledes oma lemmikalaga võib ka ettevõtjaks saada.

Tootearendusprogrammi on lõpetanud juba 28 edukat projekti. PESA on orienteeritud loomettevõtete arendamisele, kus kõige suurem rõhk on disanil. Viimasel ajal on esile tõusnud hardware projektid, kus disain ning tarkvara koos lisaväärtust pakuvad. Paljud PESA lõpetajad on täna tuntud brändid –  välja võib tuua Stella Soomlaisi nahkaksessuaarid, Karl Annuse puidust prilliraamid või Ajujahi saatest tuntud Khis puitvannid.

Näitusel saab ka näha pärnakate projekti Alfabox

“Pesa projekt oli väga kasulik läbi käia, sest paljude asjade peale ise lihtsalt ei tule, kui tahad oma ideed hakata ellu rakendama. See oli hea õppimisvõimalus kiirelt palju teemasid koos professionaalidest juhendajatega üle käia, mis iseõppijal võtab kindlasti märgatavalt rohkem aega. Motiveeris ka pool aastat iga nädal oma ideega edasi pingutama, mis on kahtlemata väga edasiviiv jõud. Vastasel juhul väsid kindlasti vahel ära ning mõnel raskel hetkel on kergem käega lüüa. Sest kindel on see, et vanas rööpas asju edasi teha on alati palju lihtsam, kui midagi uut välja mõelda,” rääkis Alfaboxi asutaja, arhiteks Toomas Unt.

Peale PESA projekti lõppu osalesime Creative Business Cup Eesti finaalis, kus valiti meid Eestist teise meeskonnana lõppvõistlusele Taani. (Creative Business Cup 2014  17.-19. nov. Taani, Kopenhaagen). See tõotab tulla väga põnev üritus, kus igast riigist üle maailma on paar esindajat oma ideega kohalt. Loodan seal näha väga värvikirevat maailma, mis inspireeriks ja motiveeriks Alfabox’iga edasi liikuma.

Hetkel on käimas mitmed läbirääkimised erinevate partnerite ja klientidega. Kõik võtab alati palju rohkem energiat ja aega, kui oleme planeerinud, kuid loodame parimat. Selle idee kontseptsioon on natuke oma ajast ees, nii et selle järgi hinnates liigume heas tempos. Tööd on vaja veel väga palju teha mitmes valdkonnas, mis puudutab tootesüsteemi ennast. Loodame Taanis ka häid koostööpartnereid ja investoreid leida, kellega koos Alfabox’i ideed edasi arendada.

Alfabox´i reklaamüritus koos mitmete partneritega toimub Pärnus 30. augustil.