Pärnu linna, maakonna ja loomeettevõtjate koostöö püüdis laulupeol pilke

13. august, 2014

Parnu.lauluopEsmakordselt laulupeo ajaloos oli kauplejate alal esindatud linn sihtkohana, mis tutvustas ennast koos loomeettevõtjatega. Ühisel pinnal tutvustasid ennast Pärnu linn, maakond ja kohalikud loomeettevõtjad, mis asus otse rahvapilli lava kõrval. 

Silmailu, kui ka võimaluse endale midagi meelepärast soetada pakkusid Naiiv by Liina Viira, kodusisustus aksessuaarid Vaas & Vaasilt, Heini pillikoda ja Etskae ehted.

Kiideti ühispinna stiili ja maitsekust, paljud küsisid kas tegemist on disani alaga.

Tükikese Pärnu kohvikute hõngu tõi kaasa Piccadilly kohvik. Nende menüü oli peole iseloomulikult peajoones rahvuslik: kiluvõileivad, kamapallid, vaarikatee.

Aga suurim müügiartikkel oli siiski hea ja värske masinakohv. Lisaks ülipopulaarsed machaküpsised ja laias valikus käsitööšokolaadid.

Pärnu linn tutvustas peolistele suvepealinna tegemisi ja jagas infot eelseisvatest kultuurisündmustest.

Projektijuht oli Kaydi Tomson/Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksus. Ühispinna kujunduse idee autor oli Kati Vaas ja kaasa said rääkida kõik loomeettevõtjad.

Peole mineku jaoks panid oma jõud kokku Pärnu Linnavalitsus, Pärnumaa Turism, Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ning kohalikud loomeettevõtjad.