Pärnu loomemajanduse arendajad käisid Dresdenis kogemusi vahetamas

17. aprill, 2014

1980306 451120755034190 4613794282861223735 oSaksamaal Dresdenis toimus 3.-11. aprillil loomeettevõtluse kursus, kus Eestit esindasid Loov Eesti kutsel Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepp, MTÜ Maarja-Magdaleena Gildi tegevjuht Jaanika Rannula ning Pärnu Fringe festivali peakorraldaja ja etenduskunstnik Barbara Lehtna. Kursuse eesmärk oli tutvustada loomemajanduse olemust ning selgitada loomeettevõtjaks olemise põhimõtteid.

Kursuse käigus tutvustati ärimudeleid, koostöövõrgustike arendamise mudeleid, erinevaid inkubatsiooni vorme ning sotsiaalturunduse põhimõtteid. Kursusel osalemine andis osalejatele võimaluse võrrelda Eesti loomemajanduse arengusüsteeme teiste Euroopa riikidega.

Võrreldes teiste partnerriikidega (Bulgaaria, Saksamaa, Hispaania, Kreeka) tuleb tõdeda, et meil Eestis on väga head tugisüsteemid (Loov Eesti, kohalikud arenduskeskused jne.) ja läbimõeldud struktuurid, mille alusel ettevõtlusega alustada (ettevõtlustoetused, koolitused jne.).

Kokkuvõtlikult koolitus andis teadmise ja kogemuse erinevate riikide võrdluses, kuid tõi ka teadmise et Eestis on head juba toimivad süsteemid, millest tuleb rohkem rääkida ja teavitada sihtgruppe kellele on süsteemid mõeldud.

Fotogaleriid töötubadest näeb Facebookis.