Pärnu Maavalitsuses avati Artur Maieri rattanäitus „JALGRATTA TEEKOND“

21. november, 2012

IMG_20121119_191938Pärnu Maavalitsuse hoone trepikojas aadressil Akadeemia tn 2 on püsti pandud üks huvitav näitus. Nimelt vanade taastatud jalgrataste näitus, sekka ka uus ja huvitav isekoostatud chopper tüüpi jalgratas. Miks just näitus seal, sellel on oma väike põhjus. Nimelt samas hoones teisel korrusel asub Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (PEAK)

ning näituse autor Artur Maier on PEAK-is ettevõtlusnõustamisel juba täpselt pea aasta käinud. Sellest on saanud omamoodi huvitav ettevõtjaks saamise lugu, mille üks osa on seesama rattanäitus.

 

Artur Maier on noor Pärnumaa ettevõtja, kelle hobi on ühtlasi ka tema töö – vanade jalgrataste taastamine ning uute chopper tüüpi jalgrataste valmistamine. Öeldakse küll, et jalgratast pole mõtet leiutada, kuid samas on kogu maailmas palju kasutult seisvaid vanu jalgrattaid, millele annab uue elu sisse puhuda. See keskkonnasäästlik mõtteviis on levinud paljudes riikides. Pärnu on just selline linn, mille linnapilti sobiksid retrohõnguliste ratastega noored emad või näiteks tööleruttavad inimesed. Artur on lõpetamas Tallinna Tehnikakõrgkooli mehhaanika eriala ning tema unistuseks on hakata tootma päris oma jalgrattaid. Oma ideega tuli ta siia majja II korrusele Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskusesse nõustamisele täpselt aasta tagasi, sooviga rohkem teada saada oma ettevõtte käivitamisest ja ettevõtlustoetustest. PEAK-i ettevõtluskonsultandi soovitusel viis ta tee  eelmisel aastal esimest korda toimunud Pärnu linna ettevõtluskonkursile Ettevõtlik Pärnakas, mille ta võitis, pälvides 3000 euro suuruse auhinnaraha. Samuti aitas PEAK nõustada tema loodava ettevõtte Artur Maier Customs äriplaani, mille elluviimise jaoks hakkaja noormees sai Töötukassast alustava ettevõtja toetust 4474 eurot.

Täna töötab Artur oma brändi Artur Maier Customs arendamisega ning loodab peagi oma rattatootmise toetuste abiga käivitada. On ju tal ka vastav haridus ja oskused luua ise rattamudeleid. Chopper tüüpi rattad on kogu maailmas omaette nišš ning turg on üsna suur ja huvitav  See tähendab suunitlust ekspordile. Eestis aga loodab ta renoveerida ja uue elu sisse puhuda võimalikult paljudele vanadele jalgratastele  mis kusagil kuuri all või keldrites nukralt seisavad, kuid millel on rääkida oma huvitav lugu. Igale taastatavale jalgrattale saab selle uus omanik lisada oma isikupära.

Käesoleval rattanäitusel on esitletud 5 taaskasutust leidnud ratast, üks uus komplekteeritud custom jalgratas ja üks taastamist ootav jalgratas. Rattad on paigutatud pea igale maja korrusele, mis tähendab, et ette tuleb võtta äratundmisrõõmu pakkuv reis meie koridori kõrgustesse. Kui ka Sinul seisab kusagil mõni vana jalgratas, siis mõtle sellele, et rattale võiks sisse puhuda uue elu. Pealegi – retro on hinnas ja veel rohkem hinda läheb. Näitust on võimalik külastada tööpäevadel kuni 30.novembrini.