Pärnus avatakse täna PESA rändnäitus

09. juuli, 2012

vihmamantelLoov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA esimese lennu lõpetamist tähistatakse näitustega Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus. Pärnumaa Külastuskeskuses  saab PESA programmis osalenud toodete näitusega tutvuda  9.-22. juulini.

Sel kevadel lõpetas esimene lend Loov Eesti algatatud virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA programmi. PESAs valminud toodete hulgast võib leida nii nupuka lahendusega mööblit, ilusaid ja praktilisi rõivakollektsioone, kvaliteetse disainiga aksessuaare kui ka arendavaid mänge. Pärnus toimub näituse pidulik avamine  9. juulil kell 16.00 koos Arteljee vihmamantlite moedemonstratsiooniga.

„PESA on täna ainus tootearendusele suunatud virtuaalne programm. Ettevõtmise eesmärgiks on aidata loomettevõtjatel efektiivsemalt valmistoote ja ärimudeli ning müügikanaliteni jõuda, mis on valdkonna ettevõtjate suurim probleem. Meie koolitajate kvaliteet ning programmi virtuaalne formaat lubab  tootesarendustuge saada olenemata asukohast,“ rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Esimese lennu seas on ettevõtjaid nii Võrumaalt, Avinurmest kui Tartust ja Viljandist.

PESA projektid 2012. aastal olid järgmised: Arteljee vihmamantlid, Stella Soomlais Design, LooPuu, Deko Disain, Radis, Contact, Khis, Karl Disain, Iizi, Landeco, Kooreürask, ULAELU, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest, Pipik, MOOI, Raamatuhoidja.

PESA näituse avamine toimub esmaspäeval, 9.juulil kell 16.00 Pärnu Külastuskeskuses (Uus tn 4, Pärnu).

Ürituse kava:
Avasõnad: Eva Leemet (Loov Eesti) ja Imbi Lepik-Martinson (PEAK)
PESA 1. lennu lõpetajad Ene-Maris Tali ja Riho Luuse
Programmi mentor Irina Talviste

Toimub Maarja ja Ene-Maris Tali loodud Arteljee vihmamantlite moedemonstratsioon.

Täname koolitajaid Anu-Mall Naaritsat, Martin Pärna, Indrek Maripuud, Maire Otsust, Ivar Lukka ja kõiki teisi, kes oma teadmisi ja kogemusi jagasid.

PESA projektide õnnestumisele aitasid kaasa vabatahtlikud managerid: Tiina Liitmäe, Irina Talviste, Inga Kalvist ja Margo Allikut.

Edasi on võimalik näitust näha:
25. juuli – 8. august Viljandi Kultuuriakadeemias (Posti 1)
3.-16. september Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13)

Avaldusi 2012. algavasse PESA programmi võtame vastu 5. septembrini aadressil  mariliis@looveesti.ee