Pärnus toimub Inspiratsioonipäev

25. september, 2013

Piip Lohki ja muts pahe 23 09Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksus korraldab 1. ja 2. novembril loomeettevõtjatele suurürituse – inspiratsioonipäeva – ja loomeinimeste tegemisi tutvustava Vana Linna Peo. Esimene päev on mõeldud loomeettevõtete koolitamiseks ja teiste valdkondade äriettevõtetega koostöö arendamiseks. Teisel päeval jätkub Pärnus tegevusi kogu perele Maarja-Magleeda Gildis ja selle naabermajas Uus 3 ning Steineri aias.

 

Inspiratsioonipäeva eesmärk on julgustada ettevõtjaid oma tegevuses ja anda uusi praktilisi teadmisi. Katsetame, kuidas potentsiaalsele koostööpartnerile ühe minutiga muljet avaldada, ja kuulame kolme lugu, kuidas oma ettevõttega on algust tehtud. Ärikiirkohtingul on võimalus oma tooteid ja teenuseid esitleda ning leida koostööpartner.

Päeva teises pooles saab osaleda töötubades ja õppida näiteks seda, kuidas olematu rahaga endale koduleht teha või müüki paremini korraldada.

Teisel päeval ootame linnarahvast Uuele tänavale, kus jagub tegevusi igale vanusele. Saab ettekujutuse, milline näeb välja arhitektide tööpäev või kuidas tehakse rakendusprogramme, toimuvad laste- ja talveriiete moedemonstratsioonid, tantsuetendused, installatsioonid, käsitöö- ja huvitegevused, kuulata saab head muusikat ja nautida maitsvat sööki.

Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksus alustas PEAKi allüksusena tegevust 2012. aasta märtsis. Üksuse tegevused on mõeldud eelkõige piirkonna loomeettevõtjatele, et pakkuda tuge ettevõtjaks hakkamisel ja olemisel. Tugiüksus on peale individuaalse ettevõtlusalase nõustamise korraldanud koolitusi, õppereise ja kontaktüritusi. 

Tugiüksuse tegevusest saavad kasu ka teiste valdkondade ettevõtted, sest saame aidata luua kontakte loomeettevõtetega. Näiteks kui ettevõte vajab laienemisplaanide elluviimiseks arhitekti abi, toodangule läbimõeldud disaini, tootefotot, reklaamtrükist või soovib firmakingiks leida omanäolise Pärnumaa päritolu toote.

Koostöövõimalusi on palju, sest loomemajandus sisaldab väga erinevaid valdkondi ja palju eriliste teadmiste ja oskustega inimesi. Loomemajanduse valdkonnad on arhitektuur, film, raadio, disain, teater, tants, meelelahutustarkvara, kirjastamine, kunst, muuseumid, muusika, reklaam, fotograafia, üritused ja festivalid, huvitegevuse pakkumine, kirjandus ja käsitöö.

Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksuse käivitamise projekti toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn ja Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus. Kõik üritusel osalemisest huvitatud inimesed on oodatud ühendust võtma.

www.peak.ee