Peagi avatakse e-Estonia uus esitluskeskus

10. aprill, 2014

Sel poolaastal avab uksed uus ja kaasaegne Eesti infoühiskonna parimaid praktikaid koondav e-Estonia esitluskeskus. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juurde loodavas keskuses saavad külastajad osa Eesti infoühiskonna edulugudest.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Taavi Kotka sõnul on innovatsioon ja eestlaste igapäevane IKT lahenduste kasutamine muutunud osaks Eesti mainest. „Teiste riikide huvi meie e-riigi lahenduste vastu on iga aastaga märgatavaltkasvanud ning Eestit külastab ainuüksi sellel eesmärgil juba rohkem kui 300 delegatsiooni aastas. See on ka üks peamisi põhjuseid, miks tahame viia senise esitluskeskuse veelgi paremale tasemele,“ ütles Kotka.

“E-Estonia esitluskeskus on suunatud eelkõige väliskülalistele ja rahvusvahelistele delegatsioonidele, kes saavad paaritunnise tutvustuse käigus ülevaate nutikast IT kasutusest Eesti ühiskonnas. Näiteks hästi levinud ID-kaardi ja mobiil-ID mitmekülgsest kasutusvõimalustest, e-valimissüsteemist ja start-up maastikust. Eesti on tarkade lahenduste väljatöötamisel maailmas esirinnas ja seda kogemust tuleb edasi anda ning realiseerida riigi mainekujunduses,” ütles e-Estonia esitluskeskuse projektijuht Indrek Vimberg. Vimberg selgitas, et lisaks e-lahendustele saab keskuses näha nutikaid lahendusi erinevates majandusharudes, näiteks tööstuses.

EAS koostöös juhtivate IKT Ekspordiklastri liikmesfirmadega arendab edasi Eesti kui eduka infoühiskonna rahvusvahelist mainet.

Uus e-Estonia esitluskeskus on  Eesti IKT Demokeskuse järeltulija, mis loodi 2009. aastal Eesti IKT Ekspordiklastri poolt. IKT Demokeskus võõrustas viie tegutsemisaasta jooksul 1300 delegatsiooni, paljude riikide ministreid ja presidente. Kuigi senine Demokeskus sulgeb uksed, jääb IKT Ekspordiklaster edasi tegutsema.

Esitluskeskusel on kümnest avaliku- ja erasektori esindajast koosnev nõukoda, mida juhib Majandus-jaKommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. Keskus asub aadressil Lõõtsa 2a, Tallinnas Ülemiste City’s.