PESA+ programmis osalenud XAOS esitles oma kollektsiooni Pariisi moenädalal

28. september, 2017

Fetiši mõjutustega Eestis loodud bränd XAOS valiti välja Pariisi moenädala ajal CUBE Showroomis esitletava seitsme aksessuaaribrändi hulka. CUBE Showroomis esitletakse disainereid, kellel on unikaalne identiteet ning väga loov lähenemine.

28. septembrist kuni 4. oktoobrini 2017 esitleti CUBE Showroomis 2018. aasta kevad-suvist naistemoodi. XAOS viib kohale oma viimase kollektsiooni Fever tooted, mille esitlus toimus sellesuvisel Antoniuse moeetendusel koos brändi Arro Design kollektsiooniga. Nüüdseks on Fever kasvanud iseseisvaks kollektsiooniks.

XAOS-e disainer Liina Adamson-Ehte sõnul ongi Pariisi moenädalal osalemise suurimaks väärtuseks see, et seitsme päeva jooksul on disaineril võimalik näost näkku suhelda nii sadade potentsiaalsete edasimüüjatega kui ka ajakirjanduse esindajatega.

CUBE Showroom on platvorm, mis ühendab noored brändid ja edasimüüjad, nagu näiteks Tomorrowland, Loom, Darkroom ning Selfridges.

XAOS alustas oma teed 2015. aastal Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogrammi toel. XAOS on fetiši mõjutustega nahast aksessuaaride bränd, mille tooteid võib vaadelda kui kontseptuaalset moodi või kombineerida neid oma tavarõivastega.

XAOS on PESA 3. lennu ettevõtte – loe nende kohta lisaks SIIT

Sarnaselt eelmistele aastatele alustab ka sel hooajal Loov Eesti 8-kuulise veebipõhise arendusprogrammiga PESA, kus koostöös Eesti juhtivate konsultantidega vormitakse ideest läbilöögivõimeline toode või teenus. Just PESA’st on saanud alguse oma tähelennu mitmed edukad loomeettevõtted, kes tänaseks tegutsevad juba ka välisturgudel.

PESA on ainulaadne veebipõhine arendusprogramm, mille vahendusel saab loomeettevõtja tugiteenuseid oma idee arendamiseks. Professionaalsed koolitajad Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Neitsijärve Loovusait), tootedisainer Sixten Heidmets ning personaalsed ärimentorid nõustavad ja suunavad toote/teenuse arendamist, üheskoos kaasatakse eri valdkondade eksperte. PESA keskkonda on koondatud info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest ning selle teenused on keskkonnaga liitunutele turuhinnast soodsamad.

Foto: XAOS – Fever, Maris Savik