PESA rändnäitus jõudis Viljandisse

02. august, 2012

loopuu_jakobVärskelt Viljandis avatud tarbekunsti ja loomeettevõtete toodete rändnäitusel on ka Viljandi maakonnast pärit toode, kirjutab Sakala.

8. augustini on kultuuriakadeemias väljas Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse algatatud programmi Loov Eesti virtuaalses tootearenduskeskkonnas PESA sündinud 14 tööd. Nende seas on kasepuidust konstruktor LooPuu ehk pikemalt «Loomiseks loodud puu» ning selle idee ja teostus on pärit Viljandimaalt.

LooPuu ühe eestvedaja Kadri Rohu sõnul tekkis tal konstruktori idee ajal, kui ta ootas last ning hakkas koos mehega otsima sobivaid mänguasju. Lelu pidi olema ohutu, arendava loomuga ning kindlasti keemiliselt töötlemata. «Me ei leidnud mänguasju, mida sisetunnet kuulates sündivale lapsele oleksime valinud,» selgitas Roht.

Siis leiti ühine keel tisleriga, kes voolis Rohu idee järgi puidust poolsada osa, mida katsetati sõprade ja tuttavate laste ning lasteaedade abiga.

«Nende osadega on võimalik teha kõike, kuid alustuseks on mõned ideed ka ette näidatud,» rääkis Roht ja näitas konstruktoriga kaasas olevat õpetust. Sellest selgub, et konstruktor sobib lastele alates kolmandast eluaastast loovuse arendamiseks.

Konstruktori valmistajad on tegutsenud juba aasta ning nende tooteid on võimalik osta Loova Eesti internetipoest. Juba on neid pakutud ka Vene turul.

«PESA andis mulle palju uusi teadmisi ja kontakte,» ütles Roht ning lisas, et tänu Loova Eesti programmile jõudis toode kiiremini turule.

Avamisel võtsid sõna Loova Eesti tegevjuht Eva Leemet ning veel üks PESA-s osalenu. 20 alustajast, kes kuulusid PESA esimesse lendu, jõudsid lõpuni 14, kelle looming on ka näitusel esindatud. Neid, kes valmis ei saanud, Leemeti sõnul PESA-st välja kukkunuks pidada ei saa — nende tööd vajavad lihtsalt veidi rohkem aega.

Allikas: Sakala