PESA@IdaViru alustab koolitustega

30. september, 2020

Juba sel reedel, 2. oktoobril, alustab koolitusprogrammiga veebipõhine PESA@IdaViru.  Huvi oli tasuta  programmis osalemiseks päris suur – vastu võeti  22 õppurit, neist paljud osalesid ka hiljuti lõppenud Aardelaeka programmis.

Programm  viiakse läbi vene keeles ja on suunatud eelkõige  rahvusvähemustest käistöölistele. Osalejate hulgas on mitmeid vildist toodete valmistajaid, naha- ja ehtekunstnikke, keraamikuid ning õmblejaid.

„Kuna koolitused toimuvad internetis, siis saab nendel osaleda nii Zoomis kui ka vaadates videosid PESA koolituskeskkonnas ja tehes kodutöid endale sobival ajal. Teiste koolitusel osalejatega saab kontakte luua ja kogemusi vahetada praktilistes töötubades,“ rääkis programmi juht Kersti Kilg. Ta lisas, et õppida saab ka eesti keeles, sest koolitusvideod on eestikeelsed vene subtiitritega. Ka valdavad koolitajad mõlemat keelt.

10. detsembrini kestvas õppeprogrammis käsitletakse ärimudeli loomist, turundust, teenusedisaini, toodete omahinna kujunemist ning palju muud. Samuti toimuvad mentorsessioonid oma ala tunnustatud ekspertidega. Praktilistes töötubades saadakse teadmisi meediasuhtlusest, pakendite vormistamisest ja e-kaubandusest.