PESAkaid õpetati ärimaailmas ujuma!

10. mai, 2017

9. mail kogunesid PESA programmis osalevad inimesed Kultuurikatlasse, kus neid õpetati ärimaailmas nn ujuma. Õpetussõnu jagas Jorma Sarv Creativity Lab’ist ning Startup Wise Guys mentor Yrjö Ojasaar. 

 Jorma Sarv rääkis  ettevõtte nn veealusest osast, ehk mida jälgida, kuidas ning mida peaks tegema ja mõõtma, et ettevõte toimiks ja ka tulevikus oleks maad kuhu areneda. Õpilastele anti näpunäiteid ning üheskoos sooritati jooksvalt praktilisi ülesandeid.

Päeva teises pooles koolitas Yrjö Ojasaar PESAkaid investoritega suhtlema. Kuidas esineda ja esitleda end investorile? Millistele investoritele ja millal ennast esitleda? Mida peaks ütlema ja mida mitte? Millega arvestama? Seda nn veepealset, nähtavat osa selgitas  ta investori vaatevinklist ja üdini ausalt.

Meie PESAkad arvasid, et programmis on kõik sellised üritused mõnusad – vabas vormis ja põnevad. Eriti hinnati esinejaid, kes suhtlesid vabalt, tekitasid ruumis toreda õhkkonna ning panid kaasa mõtlema ja tegutsema. Veel märgiti, et saadi teada erinevatest süsteemidest, mida oma ettevõttele luua – nüüd tuleb valida välja omale just see õige ja ärimaailmas ujumist harjutada.

Mis on PESA programm?
PESA on ainulaadne veebipõhine arendusprogramm, kuhu on kokku koondatud info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest ning, mille vahendusel on võimalik saada tugiteenuseid oma idee arendamiseks. Lisaks professionaalsetele koolitajatele nõustavad ja suunavad toote/teenuse arendamist ka mentorid. Inkubatsiooniprotsess kestab 8 kuud ja koosneb viiest etapist: tootearendus, turundus, ettevõtlus, finantseerimine, juhtimine. Tänased PESAkad lõpetavad õppetöö juba 13. juunil. Hoiame silmad-kõrvad lahti ja vaatame ringi, sest me kindlasti kuuleme neist veel!