PÖFF Industry Days

25. november, 2011
alt29.-30. novembril toimub 15. Pimedate Ööde Filmifestivali raames filmitööstuse olevikku ja tulevikku puudutav rahvusvaheline foorum Industry Days, mis räägib Euroopa filmitööstuse edulugudest ja kus on kohal mainekad tööstuse suunajad. Eesti raames lisab aktuaalsust värske Eesti filmi arengukava ning äsja kinnituse saanud filmiklaster, mille eesmärk on Eestist kasvatada filmiteenuste eksportija.
Filmiturg Black Market toob koostöös Kultuuriministeeriumiga Tallinnasse maailma filmitööstust kujundavad tipp-professionaalid nii Euroopast kui ka Aasiast. Industry Days foorumi kõnelejatest on ehk värvikamad Simon Perry, kes Irish Film Boardi eesotsas aitas tuhast tõusta Iiri filmitööstusel ja peaaegu et sajakordistas Iiri filmiekspordis liikuvat raha. Samuti on siin Briti Filmiinstituudi asejuht Tim Cagney, kelle käsutada on üks Euroopa suuremaid filmitööstuse rahakotte.
Lisaks Jim Jarmuschi filmide produtsent ja Euroopa-USA filmikoostöö eestkõneleja Jim Stark või ka Euroopa filmipoliitika think-tanki juht Henning Cammre. Avalikul arutelul astuvad dialoogi maailma filmitööstuse ühe mõjuvõimsama filmiorganisatsiooni Motion Pictures Association of America Euroopa juht Chris Marcich ja infotehnoloogiaguru Linnar Viik, avades online-piraatluse tagamaid.