PÖFFi alafestival Animated Dreams esitleb Jerevani animafilmide festivalil Eesti animatsiooni fookusprogrammi

23. oktoober, 2013

Villa Antropoff 226. okt- 1. novembrini toimub Armeenias rahvusvaheline animatsioonifestival Reanimania, mis tähistab Armeenia animafilmi 75. juubeliaastat ning on muuhulgas fookusesse võtnud Eesti animafilmi.

 

Lisaks filmiprogrammile sõidavad Eestist  workshoppe  andma ning filmitegijate foorumil osalema Eesti delegatsioon, kuhu kuuluvad režissöörid Priit Tender (Eesti Joonisfilm), Rao Heidmets, Mati Kütt (Nukufilm) ning programmi kuraator Mari-Liis Rebane (Animated Dreams). 

“Armeenia võib olla küll sammukese või paar Euroopast taga, kuid seal on praegu kahtlemata palju sündimas – sealne filmikunst on avastamata pärusmaa ning kui Euroopa hakkab end ammendama, liiguvad pilgud Ida suunas. Pole võimatu, et Lõuna-Kaukaasiast saab ühel hetkel uus trend. Armeenlased on väga innukad ning koostööaltid suhtlejad ning leidnud endale palju mainekaid koostööpartnereid Euroopast. Meil on hea meel, et saame Eesti animatsiooni kui eeskujuliku eduloo näite armeenia publikuni viia,” rõõmustab Animated Dreamsi programmijuht Mari-Liis Rebane.

Filmiprogrammi on valitud viimaste aastate kõige värskem paremik, mida esindavad Priit ja Olga Pärna, Ülo Pikkovi, Kaspar Jancise, Rao Heidmetsa, Priit Tenderi, Martinus Klemeti ja Chintis Lundgreni filmid.

Animated Dreams on vanim ja suurim animafilmide festival Baltikumis, mille eesmärgiks on Eesti animarežissööride loomingu kõrval pakkuda ja populariseerida kõrgetasemelist rahvusvahelist animatsioonikultuuri nii Eestis kui ka mujal. Sel aastal tähistab Animated Dreams oma 15. juubeliaastat ning toimub Tallinnas kinodes Sõprus ja Artis 27. novembrist 1. detsembrini.

Pildil kaader Kaspar Jancise ja Vladimir Leschiov’i filmist “Villa Antropoff”