Põhja- ja Baltimaade loovusfoorumile 28.-29.08.2012 Naissaarel

14. juuni, 2012

loovus_muudab_maailmaIgal lapsel on õigus osa saada kogu koolitee jooksul pakutavatest kultuurielamustest, õigus olla kaasatud loovatesse tegevustesse koolis, professionaalsete loomeinimeste ja kultuuriisikute õpetamisel ning suunamisel õigus kogeda ja luua ise kunsti- ja kultuuriväärtusi, õigus loovale arengule koolis – kinnitavad Põhjamaade kultuuri- ja haridusministrid ühisdeklaratsioonis.


“Loovus muudab maailma” avab õppimisele ja õpetamisele suunatud loovuse temaatikat. Foorumit korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis koos Põhjamaade saatkondade ja kultuuriinstituutidega Eestis ning Põhjamaade Kultuuripunktiga Soomes. Foorumi ettevalmistustesse on kaasatud Eesti haridus- ja teadusministeerium, kultuuriministeerium ja Tallinna Ülikool.

Foorumile kutsume õpetajaid, koolijuhte, haridustöötajaid ja kultuuriisikuid, kelle töövaldkonnaks on laste loov õpetamine ning laste loovuse äratamine ja arendamine.

Foorumil esinevad teiste seas:
emeriitprofessor James S. Catterall, California Ülikool, Los Angeles ja Loovusuuringute Keskus, USA
– professor Marianne Larsen, Kultuuri Nõukogu, Norra
Anita Risberg, Rootsi riiklik programm “Loov Kool”, Rootsi
Beth Juncker, Põhjamaade Lastekultuuri Võrgustik, Taani
Hanna Karlsson, Martin Wegeliuse Instituut, Soome
– professor Mare Taagepera, California Ülikool, Irvine ja Tartu Ülikool, Eesti/USA

Korraldajad pakuvad:
– huvitavaid ettekandeid USAst, Põhja- ja Baltimaadest,
– põnevaid praktilisi tegevusi,
– uusi ideid ja kogemusi,
– võimalust leida mõttekaaslasi, selgitada seisukohti ja/või vaielda erimeelsuste üle.

Lisaks tutvustame teaduslikel uuringutel põhinevaid analüüse, Põhjamaade riiklikke kultuurihariduse programme, tuntust ja tunnustust pälvinud õpetamismeetodeid, mille paikapidavust on kõigil võimalik kohapeal järele proovida jne.

Loe lähemalt üritusest (praktiline info, päevakava jms)!

Aeg: 28.-29 august 2012
Koht: Naissaare külalistemaja
Keel: eesti ja inglise
Osavõtt: tasuline. Vajalik eelnev registreerumine hiljemalt 20. juunil, kohtade arv piiratud (80) – kohad maakondade alusel kiirematele!
Tasu: 40 eurot. Hinnas sisaldub laevasõit Tallinn-Naissaar-Tallinn, majutus 4-kohalistes tubades, söök ja päevakavas toodud tegevused.

 

Registreerumine!