Põhjala pärimiskultuuri tutvustav loengu- ja muusikasari alustab reisidega soome-ugri rahvaste juurde

14. veebruar, 2013

lmk-logoMuusikaagentuuri Levimuusika.ee ja Tartu Loomemajanduskeskuse koostöös alustab reedel, 15 veebruaril uus loengu- ja kontserdisari „Tartu Põhjala lood“,  milles võetakse luubi alla Põhjala rahvaste traditsioonid ning heidetakse pilk Põhjala pärimuskultuurile. 

 

Põhjala põlisrahvastest räägitakse põnevaid lugusid vabas loenguvormis. Lisaks esinevad muusikud, kelle muusikalistes katsetustes sisaldub nii uue avastamist kui ka traditsioonide võlu. 

Sarja avaõhtul, 15. veebruaril kell 19 räägib Fenno-Ugria Asutuse nõunik  Jaak Prozes reisidest soomeugrilaste juurde ja kadunud soome-ugri rahvastest. Muusikat loovad Epifolium (Kanada-Eesti), Kago (Eesti), Pastacas (Eesti).  Loeng ja kontsert toimub Tartu Loomemajanduskeskuse suures saalis (Kalevi 17). Piletid hinnaga 8 eurot (täispilet) ja 6 eurot (õpilased, tudengid ja pensionärid) on müügil Piletilevi müügipunktides ja tund aega enne algust kohapeal. 

Märtsis on samas sarjas veel kaks üritust.  7. märtsil kell 19 toimub muusik Sofia Joonsi loeng ja töötuba Eesti rannarootslaste muusikast ja kultuurist. Muusikat teevad Tuule Kann ja Jaak Sooäär (Eesti) ning Sami Kukka (Soome). 22. märtsil kell 19 on ajakirjanik Rein Siku loeng ja vestlusring Norra vähemusrahvusest veenidest. Musitseerivad  Mari Kalkun ja sõbrad (Eesti). 

Lisainfo: http://www.levimuusika.ee