Põhjamaade ja Läänemere piirkonna arhitektuurikeskused kohtuvad täna-homme Tallinnas

21. mai, 2012

nordic_look_201221.-22. mail toimub linnaruumi festivali Nordic Look raames rahvusvaheline arhitektuurikeskuste ümarlaud, mis lisaks Eesti esindajatele toob Tallinnasse delegaate nii Taanist, Soomest, Islandilt, Lätist, Leedust, Poolast kui Venemaalt. Ümarlaua eesmärgiks on analüüsida arhitektuurikeskuste rolli tänapäeva ühiskonnas ning otsida võimalusi regionaalse koostöö tihendamiseks.
Linnaruum peab õnnestumiseks olema elanike, võimude ja ettevõtete koostöö – sellel peab olema eesmärk ja lugu, mis läheb korda kõigile. Tuleviku linna unistuse elluviimine nõuab aega, raha, inimesi ja julgust otsustada. Nordic Look annab kõigile võimaluse unistada heast linnast ning tõuke Läänemere piirkonna tuleviku linnade ühiseks edulooks. Kogu festivali jooksul on Nordic Look’i kodulehel avatud foorum, kuhu on võimalik postitada oma unistusi ja ideid paremast linnaruumist.

15.-30. maini kestva linnaruumi festivali avalöögiks oli eelmisel nädalal rahvusvaheline konverents “Elav linn. Unistuste linn”, mida KUMU auditooriumis ning interneti otseülekandes jälgis ligikaudu 600 vaatajat.

Sellel nädalal toimub Nordic Look’i raames lisaks arhitektuurikeskuste ümarlauale arhitekti autoriõiguste teemaline seminar (23. mai, KUMU auditoorium). Samuti saab Kumus vaadata Soome tunnustatud noorte arhitektide näitust Newly Drawn ning dokumentaalfilmi “Bruno on tagasi” (Bruno is Back, Rootsi, 2001) Rootsi maailmakuulsast disainerist ja arhitektist Bruno Mathssonist.

Nordic Look’i korraldavad sellel aastal Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti.

Kõigest lähemalt: www.nordiclook.ee