Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse uus direktor on Christer Haglund

05. märts, 2015

Pärast 14 aastat karjääri Soome välisministeeriumis ja veelkord 14 aastat Soome erasektoris, alustas Christer Haglund veebruari alguses tööd Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktorina.

“Mul on väga hea meel, et saan võimaluse õppida lähemalt tundma Eesti ühiskonda ning töötada meie koostööpartneritega nii Põhjamaadele kui ka Eestile oluliste eesmärkidega,” sõnab Haglund. “Meil on palju üksteiselt õppida ning koos saame töötada kõigi Läänemere äärsete riikide kodanike parema tuleviku heaks.”

Soome rootsikeelses kogukonnas sündinud Haglund õppis Åbo Akademi Ülikoolis Turus kirjandusteadust, politoloogiat ja rootsi keelt. Pärast õpinguid alustas ta ajakirjanikukarjääri kohalikus ajalehes, kust suundus aga peagi Soome välisministeeriumi pressiosakonda.

Aastate jooksul tõusis ta välisministeeriumis avalike suhete juhiks, vastutades muu hulgas Soome Euroopa Liidu eesistumise ajal meediasuhete eest.

Pärast 14 aastat välisministeeriumis kutsus Finnair Haglundi 2000. aastal korporatiivkommunikatsiooni asepresidendiks ja juhatuse liikmeks. 2011. aasta sügisest kuni eelmise aasta sügiseni tegutses Haglund Soome Messide tegevjuhina.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eelmise direktori Berth Sundströmi ametiaeg lõppes 2014. aasta sügisel.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu ehk Põhjamaade valitsuste ametlik koostöövorm asutati 1971. aastal. Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus avati 1991. aasta kevadel. Esindus viib kokku Põhjamaade ja Eesti (ka teiste Balti riikide) poliitikuid, eksperte, ametnikke jt ühist huvi pakkuvates valdkondades: rohemajandus, teadus ja innovatsioon, sotsiaalne heaolu, loomemajandus, kultuur. Eesmärgiks on koostöövõrkude loomise ja toetamise kaudu tõsta Põhja-Balti piirkonna konkurentsivõimet maailmas.

Allikas:Norden