Põlvamaale ehitatakse loovusait

19. juuni, 2010
153665716b0480_o1Lennukad ideed ei teki kontoris istudes, kirjutab Indrek Maripuu Arendussahtli blogis. Suured läbimurded ei leia aset kui tegeled kitsalt omas valdkonnaga.

Igapäevane oravarattas kihutamine ja efektiivsuse taga ajamine ei tõsta mitte soorituse tulemuslikkust, vaid põletab kiirelt läbi.
Olles seda ise kogenud lähme nüüd avastusretkele – rajame Põlvamaale loovusaida.  See saab olema keskkond, kus erinevates valdkondades tegutsevad professionaalid ja huvilised saavad kohtuda, kogemusi vahetada, oma tegevusalasid sünteesida ja leida ise ning anda teistele uusi mõtteid ja ideid.

Kõik see asub Põlvamaal Neitsijärve talu maadel – vanad palkhooned, oma järv, kuppelmaastik…

Eeloleval nädalavahetusel toome sinna Läti piiri ääres ühe saja aasta vanuse aida – tulevase loovusaida. Sellest, kuidas vana ait suve jooksul uuele elule äratatakse, millised on selle protsessi juures tegijate rõõmud ja vaevad hakkab kirjutama nii Bioneer kui ka Loovusaida blogi. Nõuga on lubanud abiks olla ka MTÜ Vanaajamaja. Kõikidest suvetegevustest koguneb kokku ka väärt materjal nendele, kes edaspidi ise mõne vana palkhoone korda teha tahavad.

Mis siis aidas sündima hakkab? Loe edasi juba Arendussahtli blogist,